עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

איך ניתן לערער על פסק בוררות או להביא לביטולו

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

איך ניתן לערער על פסק בוררות או להביא לביטולו

מנגנון הבררות נחשב למנגנון יעיל המאפשר פתרון סכסוכים בדרך מהירה התורמת גם להפחתת העומס על בתי המשפט.

בעבר חיסרון בולט אחד של הליך הבוררות מנע מרבים לבחור בו. חסרון זה נגע לאפשרות שהייתה לצדדים בהליך כזה לתקוף את החלטותיו של הבורר באמצעות הגשת ערעור על פסק בוררות או בקשה לביטול פסק בוררות.

כיום, לאחר שבוצע תיקון לחוק הבוררות (בסוף שנת 2008), פתוחה בפני מי שמקבלים פסק בוררות זכות ערעור המעוגנת בחוק וכן, במקרים מסוימים, אפשרות לפנות לבית המשפט המוסמך בבקשה לביטול פסק בוררות.

ערעור על פסק בוררות
לפני התיקון לחוק הבוררות היו פתוחים בפני מי שרצה לערער על פסק בוררות רק שני מסלולים אפשריים. האפשרות הראשונה הייתה לפנות לבורר עצמו בבקשה מצומצמת להשלמה או תיקון פסק הבוררות שנתן.
המסלול האפשרי השני היה הגשת בקשה לביטול פסק בוררות לשית המשפט. בית המשפט היה נעתר לבקשות כאלה רק אם נסמכו על אחת מעשר סיבות מצומצמות שמפורטות בחוק הבוררות.

כיום, לאחר התיקון לחוק, מי שרוצה לתקוף פסק בוררות יכול לעשות זאת באמצעות ערעור על פסק בוררות בפני הבורר עצמו (או הרכב בוררים רחב יותר) או להגיש ערעור על פסק בוררות לבית המשפט.

מה שיקבע איזה מסלול לערעור על פסק בוררות פתוח בפני הצדדים הוא נוסח סעיף אפשרות הערעור כפי שהוא מופיע בהסכם הבוררות. כך למשל יכולים הצדדים להליך הבוררות להסכים כי ניתן יהיה להגיש ערעור על פסק הבוררות לבית המשפט.

ביטול פסק בוררות
כאמור, בעבר (לפני התיקון המדובר לחוק הבוררות) פניה לבית המשפט בבקשה לבטל פסק בוררות הייתה הדרך העיקרית לנסות לתקוף פסק בוררות. כיום, כאשר הורחבה מאוד האפשרות לערער על פסק בוררות, הרי שבקשה לביטול פסק בוררות הפכה מן הסתם קיצונית יותר ונהוגה רק בנסיבות מסוימות.

כך למשל, כאשר מגישים ערעור על פסק בוררות לבית המשפט מוותרים למעשה על האפשרות להגיש לבית המשפט בקשה לביטול פסק בוררות שכן יש להעלות את כל הטענות כנגד פסק הבוררות במהלך הערעור.

כאשר הוסכם מראש בכתב הבוררות כי ניתן יהיה להגיש ערעור על פסק בוררות לבורר אחר (או להרכב בוררים) יוכל מי שפועלים באופן זה לפנות בהמשך הדרך לבית המשפט בבקשה לביטול פסק בוררות רק בעילה המצדיקה ביטול פסק דין סופי שאין עליו עוד אפשרות ערעור.

חשוב לזכות כי אפשרות זו לתקיפת פסק בוררות בהחלט קיימת, עו"ד המתמחה במשפט מסחרי יידע מהי הדרך הטובה ביותר לתקוף פסק בוררות בכל מקרה לגופו.

במשרד עו"ד רענן גל ושו"ת צברנו ניסיון רב בניהול הליכי ערעור על פסק בוררות והגשת בקשות לביטול פסק בוררות. אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה גם בעניין זה.
נשמח לייעץ ולספק מידע עדכני לאור מצב העניינים לאחר התיקון לחוק הבוררות.
במידת הצורך תוכלו לקבל מאיתנו ליווי משפטי איכותי ומסור שיבטיח מיצוי כל אפשרות לתקיפת פסק בוררות או התגוננות מפני תקיפה שכזו. 


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים