עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

בוררות וגישור עסקי

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

בוררות וגישור עסקי

בתחומים רבים כאשר מתגלעות מחלוקות בין שני צדדים ניתן לנסות ליישבן באמצעות הליכי בוררות או גישור.
במקרים בהם מדובר בסכסוכים על רקע עסקי מכונים הליכים אלה "בוררות וגישור עסקי".
יישוב סכסוכים באופן זה חוסך התדיינות בבית המשפט וכך ניתן לחסוך בהוצאות ולפתור מחלוקות באופן מהיר יחסית.

ההבדל בין בוררות לגישור
כבכול תחום כך גם בנוגע לברורות וגישור עסקי יש עניין עקרוני אחד המבדיל בין גישור לבוררות.
בהליך גישור מנסים הצדדים, בעזרת מגשר, להגיע להסכמות ביניהם. למגשר אין סמכות לכפות הסדר כלשהו על הצדדים ותפקידו לסייע להם להגיע להסדר שיהיה מקובל על שני הצדדים.
לעומת זאת, בהליך בוררות מעניקים הצדדים בהסכמה את הסמכות לבורר לקבוע עבורם כיצד תיושב המחלקות. קביעותיו של הבורר יהיו מחייבות גם אם אחד מן הצדדים או אפילו שניהם לא מרוצים מהחלטותיו.


בוררות עסקית
בוררות עסקית היא למעשה הליך שיפוטי פרטי. בוררות עסקית תיתכן כאשר צדדים לסכסוך מסחרי מעדיפים, על פני פנייה לבית המשפט, להסכים על בורר ולהסמיך אותו לקבוע עבורם כיצד תיושב המחלוקת ביניהם.
יתרונה המרכזי של הבוררות העסקית הוא טיפול מהיר בעניין, יחסית למשך ההליך הצפוי בבית המשפט.
בתום הליך הבוררות קובע הבורר פסק בוררות שניתן לאשרו בבית המשפט ולהקנות לו תוקף של פסק דין.

בוררות עסקית, ככל הליך בוררות, מתנהל לפי הוראות חוק הבוררות. כדי ליהנות מיתרונות הבוררות העסקית חייבים הצדדים להיקשר בהסכם בוררות. לעיתים כבר בחוזה המקורי ביניהם קובעים הצדדים שיפנו להליך בוררות אם יפרוץ ביניהם סכסוך, סעיף כזה בחוזה מהווה כשלעצמו הסכם בוררות.

בהסכם בוררות עסקית יכולים הצדדים לקבוע ערכאת ערעור, דהיינו ערכאה אליה יכול לפנות מי מן הצדדים כדי לערער על קביעותיו של הבורר.


גישור מסחרי
כאמור ההבדל בין בוררות וגישור מסחרי הוא שגישור יכול לפתור מחלוקת רק אם מגיעים הצדדים להסכמה ביניהם. למגשר אין סמכות לכפות על מי מהצדדים פתרון כלשהו.
גישור מסחרי מתאים לפתרון סכסוכים כגון לקוח שלא משלם את התמורה שהתחייב לה או באופן בו התחייב לשלם, בית עסק שלא מספק סחורה או שירותים שהתחייב אליהם, מחלוקות בין בעלי שליטה בחברה ועוד.

פנייה לבית המשפט עלולה לגרום לכך שמחלוקות כגון הנ"ל יגיעו לפתרונן תוך פרק זמן ארוך יחסית (לעיתים אפילו שנים). הליך גישור מסחרי מאפשר לנסות ליישב את המחלוקת תוך זמן קצר וחיסכון בהוצאות.

יש הטוענים שהליכי בוררות וגישור עסקי מתאימים מאוד לעולם העסקים היות שזהו עולם המאופיין ביכולת הצדדים להגיע להסכמים. לעיתים אין מנוס מפניה לבית המשפט אולם כל אימת שניתן להימנע מכך עדיף לפתור סכסוכים על רקע מסחרי באמצעות הליך בוררות או גישור עסקי.


משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחה במשפט מסחרי. לזכותנו ניסיון והישגים מוכחים גם בתחום בוררות וגישור עסקי.
הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה בעניין זה, נשמח לעמוד לרשותכם, לייעץ ולספק מידע. במידת הצורך תוכלו גם אתם להיעזר בנו כבוררים או מגשרים עסקיים.

 


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים