עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

הבראת חברה

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
הבראת חברה לאחר קבלת צו הקפאת ההליכים נגדה

חברה הנקלעת למצב של חדלות פירעון עשויה בהחלט להגיע לפשיטת רגל, לעיתים זוהי האפשרות היחידה ואולי גם אפשרות מוצדקת וראויה לאור העובדה כי אין הצדקה לקיום חברות לא רווחיות. אולם ייתכן בהחלט כי המצב אליו נקלעה החברה הוא הפיך, קושי זמני (לעיתים פשוט כתוצאה מתכנון לקוי של תזרים המזומנים) או התנהלות שגויה שאותה ניתן לתקן כך שהחברה תשוב להיות רווחית . במקרים כאלה יכולה חברה לקבל סיוע מבית המשפט, סיוע אשר ימקסם את הסיכוי להבראתה.

הסמכות להעניק צו הקפאת הליכים נתונה לבית המשפט מכוח סע' 350 לחוק החברות. מדובר בכלי משפטי המאפשר עצירת הליכים אשר כבר מתנהלים כנגד החברה נשואת הצו ומניעת פתיחת הליכים חדשים כנגדה, זאת כל עוד הצו בתוקף (צו הקפאת הליכים ניתן בדרך כלל למשך תשעה חודשים כאשר לבית המשפט סמכות להאריכו, כל פעם בעד תשעה חודשים נוספים).

בית המשפט יאות לתת צו הקפאת הליכים אם ייווכח שהצו אכן ישמש במסגרת ניסיון כנה להבראת החברה, כי יש סיכוי טוב שניסיון ההבראה יצלח וכי הבראת החברה מיטיבה עם רבים, כגון עובדים, בעלי החברה, נושים (אשר יזכו לקבל חלק גדול יותר מן הכספים המגיעים להם), ספקים, לקוחות וכו' ואינה פוגעת באחרים.הליך הבראת חברה בסיוע בית המשפט
                                                                                                  
למעשה קבלת צו הקפאת הליכים הוא השלב הראשון בהליך הבראת חברה המתנהל בפיקוח ובסיוע של בית המשפט. בדרך כלל עם מתן הצו ימונה לחברה נאמן ,הנאמן מהווה שליחו של בית המשפט ומקבל על עצמו את ניהול ענייני החברה עד שתיחלץ מן המשבר או עד שיסתבר שלא ניתן להצילה ויש לפנות להליך פשיטת רגל.

במשך תקופת צו הקפאת ההליכים יכול הנאמן לעודד צבירת רווחים ואף למכור חלק מנכסי החברה כל זאת כדי להעמיד כספים אשר יאפשרו הגעה להסדר נושים. הנאמן ינצח על גיבוש תוכנית הבראה אשר עשויה לכלול גם פיטורי עובדים בהיקף כזה או אחר. עוד תפקיד חשוב של הנאמן הוא להשיג הסכמת רוב הנושים להסדר נושים לפיו ישולמו להם הכספים המגיעים להם (במלואם או בחלקם, במועדים ובהיקף הנקבעים בהסדר), לצורך כך יכנס הנאמן אסיפת נושים אחת לפחות, לעיתים כמה אסיפות.

הגעה להסדר נושים הוא בדרך כלל המכשול העיקרי בדרך ליישום תוכנית הבראה (כאשר התקווה היא שמדובר בתוכנית טובה שאכן תביא להחזרת החברה לרווחיות). השגת הסכמת רוב הנושים תהפוך את ההסדר מחייב גם כלפי הנושים שלא היו מעוניינים בו, זאת לאחר שמקבל ההסדר את אישור בית המשפט.

עם היחלצותה ההדרגתית של החברה מן המשבר הכלכלי אליו נקלעה יעביר הנאמן את השליטה חזרה לבעלי החברה ומנהליה וכך היא תשוב למסלול של פעילות שוטפת רגילה.

אנו במשרד עורכי דין רענן גל ושו"ת מתמחים בדיני חברות ובמשפט מסחרי. תוכלו לפנות אלינו בכל עניין הנוגע לחברה אשר נקלעה למצב של חדלות פירעון, נוכל לייעץ באשר לסיכוי להשגת צו הקפאת הליכים ולהעניק גם לכם ליווי משפטי מסור אשר ימקסם את הסיכוי להבראת החברה.

 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים