עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

הסכם קנייה

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
הסכם קניה של נכס הוא חוזה הנערך בין מי שמבצעים עסקה במסגרתה מועבר נכס (בין אם מדובר בפריט מיטלטלין, בנדל"ן או בקניין רוחני) מבעלות צד אחד לצד שני, כל זאת תוך שהקונה מעביר למוכר תמורה בדמות סכום כסף או כל דבר אחר בעל ערך כלכלי (אם אין העברת "תשלום" אין מדובר בהסכם קניה אלא בהענקת מתנה).

מטבע הדברים שישנם סוגים רבים של הסכמי קניה, הנפוצים שבהם הם הסכמי קניית רכב והסכמי קניית דירה. ישנם כללים שהינם ישימים בכל מקרה של עריכת הסכם קניה, יהיה סוג הנכס נשוא ההסכם אשר יהיה. בפסקאות הבאות תמצאו תיאור עקרונות מעין אלה ובמיוחד ככל שהם נוגעים להסכמי מכר מן הסוגים הנפוצים שהוזכרו לעיל.


סעיפים שיש לכלול בהסכם קניה                                                                                 

כל הסכם קניה יישא בראשו את פרטי הצדדים המתקשרים בו, בין אם מדובר באדם פרטי או בגוף (כגון תאגיד כלשהו). פרטי הצדדים יופיעו כך שברור מיהו הצד ה"מוכר" ומיהו ה"קונה". מרגע שהוגדרו כך הצדדים בגוף הם יכונו בגוף ההסכם רק "המוכר" ו"הקונה".

עוד יש לפרט בהסכם קניה מהו הנכס נשוא ההסכם. יש לכלול בהסכם את מירב הפרטים  המאפיינים את הנכס הנמכר. כך למשל כאשר מדובר ברכב יצוין שם היצרן, הדגם, שנת הייצור וכמובן מספר הרישוי. כאשר מדובר בדירה יפורטו כתובתה, גוש/חלקה, השטח הבנוי, שטח המגרש וכל מאפיין אחר, פיזי (כגון ליקויים) או משפטי.

סעיף חשוב בהסכם קניה הוא זה המפרט מה התמורה שיעביר הקונה למוכר, יש לפרט לא רק את המחיר הסופי אלא את תנאי התשלום כגון מועד מדויק להעברת כספים וגובה כל תשלום.

הסכם קנייה של נכס

במקביל יש לפרט מה מתחייב המוכר לעשות, רישום הערת אזהרה בטאבו, מועד פינוי הנכס והעברתו לידי הקונה אי מועד המסירה לקונה , חבות המיסים וכו' .

בנוסף לכל האמור לעיל, הסכם קניה יכלול פירוט כל התחייבות שנוטלים על עצמם הצדדים. חשוב להדגיש כי למרות שניתן למצוא הסכמי קניה לדוגמא אין להסתמך עליהם כלשונם ויש לוודא שמבוצעים בהם כל ההתאמות הדרושות לפי מאפייני העסקה המסוימת. מומלץ מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין אשר ידע להשיג עבורכם נוסח הסכם קניה המשרת באופן מיטבי את האינטרסים שלכם, במקרים רבים תוך ניהול מו"מ עם הצד שמנגד.


סיכום מראש על סעדים במקרים של אי עמידה בהתחייבויות מכוח הסכם קניה

כל הסכם קניה, ובמיוחד הסכם לקנית נכס מקרקעין, חשוב מאוד שתהיה בו התייחסות למצבים בהם מי מהצדדים אינו עומד בהתחייבויות שנטל על עצמו בעת שחתם על ההסכם. כך למשל יש לקבוע מה יקרה אם הנכס לא יועבר לרשות הקונה במועד שנקבע, אם יתגלו בו ליקויים שהמוכר ידע עליהם אך נמנע מלחשוף אותם, אם הקונה לא עומד בהסדרי התשלום שנקבעו ועוד.

עורך דין המנוסה בעריכת הסכמי קניה ידע לכלול בהם סעיפים המגדירים סעדים במקרה של הפרת ההסכם, זאת תוך צפייה מראש של כל בעיה העלולה לצוץ.

משרד עורכי דין רענן גל ושות' מתמחה בכל תחומי המשפט האזרחי, צברנו ניסיון רב בעריכת הסכמי קניה על שלל סוגיהם, כולל הסכמי קנית דירה. נשמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות, לחלוק מן הידע הרב שברשותנו ובמידת הצורך להעניק גם לכם שירותים משפטיים איכותיים ומסורים אשר יבטיחו שהסכם הקניה שתחתמו עליו יהיה כזה המשרת באופן מיטבי את האינטרסים שלכם.

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים