עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

הפרת חוזה

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
מומחיות בתביעות בגין הפרת חוזה:

ניתן לערוך חוזה במגוון דרכים אולם מרגע שנקשרו ביניהם הצדדים לו התוצאה היא אחת, על כל צד לקיים את התנאים להם התחייב, יהיה אופיים של אלא אשר יהיה, למעט אם מדובר בדרישות לביצוע מעשים לא חוקיים או בלתי מוסריים. מטבע הדברים שישנם מקרים בהם אחד הצדדים, או שניהם גם יחד, אינם מבצעים בפועל את שהתחייבו לעשות בעת עריכת החוזה - דפוס התנהגות שכזה מכונה הפרת חוזה. במקרים של הפרת חוזה תיתכן פגיעה של ממש בצד השני שכן הלה נקט ודאי צעדים בהתבסס על התחייבויותיו של הצד המפר את החוזה.

נשאלת השאלה - אלו סעדים יכול לדרוש מי שהחוזה עימו הופר?  נקדים ונאמר כי בכל מקרה של הפרת חוזה מומלץ לפנות ללא דיחוי אל עורך דין המתמחה בדיני חוזים כדי לבחון דרכי פעולה אפשריות בהן ניתן אולי לחייב את הצד המפר לקיים חלקו ו/או לזכות בפיצוי הולם על הנזק שנגרם בשל ההפרה.

תרופות להפרת חוזה הקבועות בחוק

החוק המסדיר את נושא התרופות שיכול לבקש מי שהחוזה עימו הופר הוא חוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה), חוק זה מכונה גם "חוק התרופות", הוא נכנס לתוקפו בשנת 1970 ומאז הוכנסו בו מספר עדכונים ותיקונים.

באופן כללי יכול מי שחוזה עימו הופר לפעול בשלוש דרכים, הכול בהתאם לנסיבות אודותם יורחב בהמשך. לעיתים ניתן לדרוש אכיפת ההסכם וכך לחייב את הצד המפר להשלים את שהתחיב לעשות. פעמים אחרות ניתן לדרוש דווקא ביטול החוזה (כדי להשתחרר ממחויבויות שמטיל החוזה). בנוסף לסעדי אכיפת קיום החוזה או ביטולו ניתן ברוב המקרים לדרוש פיצויים מן הצד המפר, פיצויים שנועדו לכסות נזק שנגרם כתוצאה מהפרת החוזה.

מתי ניתן לאכוף ביצוע חוזה

באופן טבעי המגמה היא לתמוך ככל שניתן בקיום חוזים ולפיכך היריעה שפורש החוק למקרים בהם ניתן לדרוש ולקבל סעד של אכיפת חוזה היא רחבה ככל שיכולה זו להיות. הרציונאל העומד מאחורי השאיפה לסייע ככל שניתן למי שחוזים עימם הופרו לדרוש את קיום החוזה הוא שכך ניתן לחזק את ההסתמכות על חוזים, מה שיעודד התקשרות שכזו על כל המשתמע מכך מבחינת התרומה לחברה ולמשק.
לאור האמור לעיל יכול מי שחוזה עימו הופר לדרוש אכיפת החוזה בכל מקרה למעט אם מתקיימים אחד או יותר מארבע חריגים. לא ניתן לאכוף חוזה אם החוזה אינו בר ביצוע, אם מדובר בחוזה הכופה עשייה או קבלה של עבודה אישית או שירות אישי, אם אכיפת החוזה מחייבת פיקוח לא סביר של בית המשפט או לשכת ההוצאה לפועל או אם אכיפת החוזה אינה צודקת בנסיבות המקרה המסוים.
 

מתי ניתן לבקש ביטול חוזה שהופר

אך הוגן הוא שמי שחוזה עימו הופר יוכל להשתחרר גם הוא ממחויבויותיו, שהרי לא עולה על הדעת שצד אחד לא יקיים את חלקו תוך שהוא ממשיך ליהנות מביצוע החוזה על ידי הצד השני. עם זאת, לאור השאיפה לחייב קיום חוזים הנטייה היא להעדיף לפנות לאפיק אכיפת החוזה, לפיכך הצד שנפגע מהפרת חוזה יוכל לדרוש ביטולו רק אם מדובר בהפרה יסודית או, אם אין הפרה יסודית, רק לאחר שהתריע בפני הצד המפר והעניק לו ארכה לקיום החוזה תוך זמן סביר.
לעיתים קרובות בחוזה עצמו נקבע מה יחשב הפרה יסודית שלו. במקרים אחרים הפרה יסודית תחשב כזו שאילו היה ידוע מראש שתתרחש לא היה הצד שנפגע מן ההפרה מתקשר בחוזה מלכתחילה.
 

פיצויים בשל הפרת חוזה

בין אם נסיבות הפרת החוזה מצדיקות ביטולו או אכיפתו דווקא יכול הצד שנפגע מן ההפרה לדרוש מן הצד המפר פיצויים בגין נזקים שנגרמו בשל ההפרה. סעד הפיצויים יכול גם לבוא במקום סעד האכיפה או הביטול. חוק התרופות מאפשר תביעת סוגים שונים של פיצויים בגין הפרת חוזה, ביניהם פיצויים ללא הוכחת נזק, פיצויים בגין נזק שאינו ממוני, פיצויים מוסכמים ועוד. עורך דין המתמחה בתחום דיני החוזים יידע, לאחר ניתוח החוזה והנסיבות, לקבוע איזה סוג של פיצויים ניתן לתבוע בכל מקרה לגופו ומה תהא גובה התביעה הכספית.


מומחיות משרדנו

משרד עורכי דין רענן גל ושות' הינו בעל מומחיות מיוחדת בתחום דיני החוזים - לזכותנו מעל ל-15 שנים של פתרון כל סוגי הבעיות הכרוכות בענייני הפרות חוזים, אכיפת חוזים, פיצויים, לרבות ליטיגציה בבית המשפט. על רצף הזמן אימצנו טכניקות משפטיות יעילות לטיפול מוצלח ומקצועי עבור לקוחותינו.

למידע נוסף ולייעוץ ללא תשלום - צרו עמנו קשר ע"י הטופס למעלה או ישירות לטלפון 072-3719919
, ונשמח לשרת אתכם נאמנה.
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים