עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

הקמת חברה

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
הקמת חברה

חברה היא סוג של תאגיד, דהיינו גוף בעל ישות משפטית עצמאית (נפרדת מזו של מי מבעליו) אשר מוקם על ידי אדם אחד או (ברוב המקרים) קבוצה של אנשים למטרות פעילות עסקית מסוימת.
הקמת חברה בישראל מותרת עלפי חוק לכל אדם, אפילו אם אינו אזרח המדינה או אפילו תושב בה. ניתן להקים חברה לצורך ביצוע כל סוג של מסחר, מתן שירות או ייצור ובלבד שאלה אינם בלתי מוסריים או נוגדים את החוק.

בישראל ההליך הבירוקראטי (דהיינו מול רשויות המדינה) של הקמת חברה הוא פשוט יחסית.
אולם, בדומה להקמת חברה בכל מקום, להחלטות המתקבלות ולפעולות המבוצעות במהלך שלבי ההקמה עשויים להיות השלכות מרחיקות לכת על המשך פעילותה. במקרים קיצוניים עשויה הקמת חברה המבוצעת באופן בלתי מוצלח לגזור את דינה ולהביא בסופו של דבר לסגירתה.
מסיבה זו בעת הקמת חברה מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד חברות מנוסה המתמחה בתחום דיני חברות.

רשם החברות
הקמת חברה מחייבת רישומה אצל רשם החברות. רישום כזה דורש הגשת מספר טפסים, ביניהם כאלה החייבים לשאת חתימת עו"ד. בנוסף יש להגיש את תקנון החברה כפי שנוסח על ידי מייסדיה.

רישום חברה כרוך בתשלום אגרה בסכום של כ 2500 שח (נכון לשנת 2012). לאחר בדיקה האורכת מספר ימים ינפיק רשם החברות מספר לחברה החדשה (אשר ילווה אותה לאורך כל תקופת קיומה) אלא אם נמצאה סיבה שלא לאפשר את הקמתה.

ניסוח תקנון החברה
אולי המסמך החשוב ביותר המנוסח בעת הקמת חברה הוא התקנון שלה. בניסוח התקנון מעורבים מייסדי החברה וגורמים נוספים הנוגעים להקמתה ותחילת פעילותה (כגון אנשים אשר כבר מיועדים לשמש בה בתפקידי מפתח).


כפי שתואר לעיל תקנון החברה נמנה על המסמכים שיש להגיש לרשם החברות וקיימות מספר דרישות שעליו לעמוד בהן. כך למשל חייב התקנון לקבוע את שם החברה (ניתן לבחור כל שם ובלבד שלא יהיה דומה מדי לשמה של חברה אחרת או כזה העלול לפגוע ברגשותיו של ציבור מסוים).
בתקנון יקבעו תחומי העיסוק העיקריים של החברה החדשה, תוגדר אחריות בעלי המניות וזכויותיהם, חלוקת הבעלות (למשל באמצעות מניות בכורה) ועוד.
בעת הקמת חברה חשוב לכלול בתקנון את האופן בו ניתן להכניס בו שינויים וכן רצוי לתאר קווים למדיניות החברה שלפיה מעוניינים מייסדיה שתפעל.

תחומים נוספים הדורשים טיפול בעת הקמת חברה
ניתן לומר כי רגע הקמת חברה הוא בעת הגשת הבקשה לרישומה אצל רשם החברות וקבלת אישור הרשם ומספר החברה (ח.פ. כאשר מדובר בחברה פרטית). אולם החברה לא תוכל להתחיל לפעול לפני שיוסדרו מספר עניינים מנהלתיים נוספים כגון פתיחת חשבון בנק, פתיחת תיק במע"מ, במס הכנסה ובביטוח לאומי. כמו כן נהוג לדאוג לניירת משרדית, חשבוניות, מעטפות, כרטיסי ביקור וכו'.

משרדנו עוסק דרך קבע בליווי הקמת חברות, ולאחר הקמתם משרדנו נותן שירותים משפטיים לכל אורך חיי החברה בכל תחומי החברה , תוך ליווי משפטי בהתאם לצרכי החברה , לרבות : עריכת הסכמים עם ספקים ולקוחות , עריכת הסכמי תעסוקה לעובדים , הגשת תביעות בבתי המשפט בעת הצורך , וכל נושא אחר לו נדרשת החברה אד הוק.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, נוכל לסייע ולאפשר לכם ליהנות מן הידע והניסיון שצברנו. אם תזדקקו נשמח ללוות גם אתכם בתהליך הקמת חברה.
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים