עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

חשבון מוגבל - מדוע חשוב לשכור שירותיו של עורך דין?

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
דף הבית >> חשבון מוגבל - מדוע חשוב לשכור שירותיו של עורך דין?

כבר בראשית שנות האלפיים החל יישום מדיניות ממשלתית שמטרתה צמצום התנהלות בחובה בחשבונות הבנק של משקי בית ועסקים בישראל. במסגרת הצעדים שננקטו חויבו הבנקים המסחריים להקשיח עמדותיהם בכל הקשור לחריגה ממסגרות האשראי שנקבעו בחשבונות המתנהלים בסניפיהם. פועל יוצא של הקשחת עמדות זו הוא גידול במספר חשבונות הבנק המוגדרים כחשבונות מוגבלים. להטלת הגבלה על חשבון הבנק עשויות להיות השלכות מרחיקות לכת, היא מקשה על ההתנהלות הפיננסית השוטפת והיא עלולה להביא לפגיעה במוניטין, פגיעה העלולה להוביל עסקים, כמו גם אנשים פרטיים, לכדי פשיטת רגל וההשלכות הכרוכות בכך.

לאור ההשלכות האפשריות טוב יעשה מי שלו סיבה לחשוב שחשבון הבנק שלו עלול להיות מוגדר כחשבון מוגבל, וודאי מי שכבר הוטלה הגבלה כזו על חשבונו, אם יפנה ללא דיחוי אל עורך דין המתמחה בדיני בנקאות כדי להבטיח שתמוצה כל אפשרות למנוע את הטלת ההגבלה, להסרה מהירה של הגבלה שכבר הוטלה. בנוסף עורך דין שכזה יוכל לייעץ בכל הנוגע להתמודדות עם ההגבלה במובן של המשך התנהלות פיננסית במשך תקופת ההגבלה.


מדוע חשוב לפנות אל עורך דין המתמחה בדיני בנקאות מוקדם ככל האפשר?

דבר החקיקה המרכזי המסדיר את התנאים והאופן בו מוטלת הגבלה רגילה או הגבלה חמורה על חשבונות בנק הוא חוק צ'קים ללא כיסוי. לפי חוק זה מחויבים הבנקים להטיל הגבלה על כל חשבון המתנהל אצלם ובו נרשמו עשרה צ'קים אשר נותרו ללא כיסוי בתוך תקופה של 12 חודשים. כידוע, צ'ק נותר ללא כיסוי כאשר היתרה בחשבון אינה מאפשרת לבנק לכבד אותו במועד בו מקבל הצ'ק מבקש לפורעו.

ברגע שנוכחים בבנק לדעת כי התנאי הנ"ל מתקיים בחשבון בנק המנוהל אצלם הם נדרשים לידע את בעלי החשבון (במקרה של בית עסק את מורשי החתימה בו) ולהתריע בפניהם על כך החשבון עומד להפוך למוגבל. לרשות בעלי החשבון עומדים אז חמישה עשר ימים בלבד לבטל את רוע הגזירה בטרם נכנסת ההגבלה לתוקף.

במהלך אותו חלון זמן של 15 יום יכול עורך דין המתמחה בדיני בנקאות ואשר לו ניסיון במניעת מימוש איום הטלת ההגבלה כמו גם בהסרת הגבלות מחשבונות בנק לעשות רבות ולנצל כל דרך למניעת הטלת ההגבלה. כך למשל ניתן לפנות אל הבנק ולהוכיח שאין לכלול את אחד מן עשרת הצ'קים שנותרו ללא כיסוי במניין הצ'קים שהובילו לכך שהחשבון עומד להפוך חשבון מוגבל. ישנן כמובן דרכים יעילות נוספות להסרת ההגבלה.
 
עו"ד חשבון מוגבל

מה יכול עורך הדין לעשות עבורנו?

יש לזכור כי ברגע שחשבון בנק הופך מוגבל הבנק שלכם מחויב להודיע על כך לבנק ישראל המכניס את החשבון למאגר החשבונות המוגבלים, מאגר הנגיש לכלל הציבור כדי לסייע למי שמעוניינים לוודא שצ'ק שהם נאותים לקבל יכובד.

כך יוצא, שאדם שחשבונו הוגבל, אפילו אם בנסיבות שאינן מצדיקות זאת או לפחות כאלה בהן ניתן היה למנוע את ההגבלה, מסתכן בחשיפה העלולה לפגוע קשות בנכונות להיקשר עימו בעסקאות או להעניק לו אשראי. ככל שמדובר בבתי עסק פירושה על חשיפה כזו יכול להיות מכה שבכוחה להוביל לסגירת העסק.
עורך דין מנוסה היודע כיצד ניתן למנוע מימוש ההתראה אודות הכרזה על חשבון מוגבל בבנק יוכל במקרים רבים למצוא פגם בהתנהלות הבנק, פגם אשר ברגע שמובא לידיעת הבנק יחייב אותם להסיר את האיום. אם כבר הוטלה הגבלה יכול עורך הדין לנצל פגמים כאלה ולהביא להסרת ההגבלה. כך למשל כאשר בעלי החשבון רשאים היו להיסמך על הבטחות בעלפה שנתנו להם בעלי תפקידים בבנק או כאשר כשל מנהלי הוביל לכך שהצ'ק לא כובד (למשל הוא הופקד ביום בו הייתה יתרה מספקת בחשבון כדי לכבדו אולם הבנק הגיע לטפל בצ'ק רק במועד מאוחר יותר בו היתרה כבר לא הייתה מספקת).

משרד עורכי דין רענן גל ושות' מתמחים, בין היתר, גם בתחום המשפט המסחרי בכלל ובדיני בנקאות בפרט. ברבות השנים סייענו לרבים, אנשים פרטיים ובתי עסק כאחד, להתמודד עם סכנת הפיכת חשבון הבנק שלהם לחשבון מוגבל כמו גם להביא להסרת הגבלות שכבר הוטלו. כל עוד הגבלת החשבון בתוקף אנו מייעצים ללקוחותינו בכל הנוגע להמשך התנהלותם הפיננסית ומוודאים כי הפגיעה בהם כתוצאה מהגבלת חשבון הבנק תהיה מזערית.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים