עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

ייצוג חברה ובעלי מניות

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
כגוף בעל ישות משפטית עצמאית חברה (במובן של תאגיד עסקי מכל סוג שהוא, חברה בע"מ, שותפות, עמותה וכד') יכולה לבצע מגוון פעולות בעלות משמעות כלכלית כגון פתיחת חשבון בנק, נטילת הלוואות, היקשרות במגוון חוזים, רכישת נכסים ועוד. חברה יכולה להגיש תביעה בבית המשפט ומנגד יכולה גם להיתבע לדין על ידי אדם או גוף אחר. קשת דברים זו, בהן חברה מעורבת באופן שוטף, מחייבת התנהלות משפטית. יוצא איפה שחברות זקוקות לליווי משפטי מאת עורכי דין המתמחים בתחום המשפט המסחרי.

מלבד העניינים השוטפים שתוארו לעיל חברות רבות זקוקות לשירותים משפטיים בשלבי הקמתם כמו גם, אם הדברים מגיעים לכך, במצבים של סיום פעילות החברה ופירוקה, אם מבחירה או במצבי חדלות פירעון ופשיטת רגל.

הבעלות על חברות רבות מבוססת על החזקת מניות בהן, ישנם סוגים שונים של מניות (למשל מניות רגילות ומניות בכורה), לבעלי המניות מוקנות זכויות (וחובות) שונות מכוח תקנון החברה, לעיתים זקוקים בעלי המניות לייצוג משפטי בין אם בהתמודדות מול החברה עצמה או עם צדדים שלישיים.

בתחום ייצוג חברות ובעלי מניות אחת השאלות המעניינות נוגעת לקיום או אי קיום של ניגוד עניינים בעת ייצוג חברה וייצוג בעלי המניות בה, דהיינו האם על עורך דין המייצג את החברה להימנע בכל מקרה מייצוג בעלי מניות בה.

ייצוג משפטי שוטף לעסקים    

כאמור הקמה וניהול עסק מחייבים טיפול בפן משפטי לו חשיבות עליונה. ייצוג משפטי איכותי עשוי בהחלט להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון. על עורכי דין המתמחים במשפט מסחרי-תאגידי ומעניקים שירותי ייצוג משפטי לחברות להיות בקיאים במגוון תחומים כגון דיני חוזים, דיני תאגידים, נזיקין (במקרה של תביעות שכאלה כנגד החברה), התנהלות מול בנקים, מול לשכת הוצאה לפועל ועוד.

עורך דין חברות האמון על ליווי משפטי של בית עסק עשוי לתפוס עמדה זו כבר בשלבי ההקמה הראשונים או בעת שהחברה כבר קיימת. עורך דין שכזה צריך לא רק לטפל נקודתית בעניינים מסוימים אלא, אם הוא עושה תפקידו נאמנה, לשאוף כל העת להפחתת הסיכונים המשפטיים הן כדי למנוע חשיפת החברה לתביעות והן כדי לצמצם למינימום את הצורך של החברה לנהל הליכים משפטיים כנגד אחרים.


תחומים בהם זקוקות חברות לייצוג משפטי

ישנם מגוון תחומים בהם עשויה חברה להיזקק לשירותיו של עורך דין המתמחה במשפט מסחרי.  בעת הקמת החברה יש לא רק להתנהל נכון מול הרשויות והבנקים אלא בין היתר גם לנסח מסמכי התאגדות (הסכם מייסדים, תקנון, הסכם שותפות ועוד). חברות נקשרות בחוזים עם ספקים, לקוחות ועובדים, הן נוטלות הלוואות, רוכשות נכסים, רושמות סימנים מסחריים, נדרשות לקבל היתרי בנייה, מתנהלות מול רשויות מקומיות ורשויות המס ועוד.

יצוג חברה ובעל מניות

הגנה על זכויותיהם של בעלי מניות

בעלי מניות זקוקים לא פעם לשירותיו של עורך דין המתמחה במשפט מסחרי בכלל ובייצוג משפטי של בעלי מניות בחברה בפרט, בין על מנת לתבוע זכויות הנמנעות מהם או בעל היקשרות בהסכמים מסוגים שונים (הסכם בין בעלי מניות למשל). לא פעם מדובר בבעלי מניות המתמודדים עם פעולות של בעלי שליטה הפועלים באופן המיטיב עם עצמם על חשבון בעלי מניות אחרים.על עורך דין של חברה להימנע מייצוג בעלי מניות בה בסכסוך עם בעלי מניות אחרים

לבעלי מניות זכויות וחובות המוגדרים במסמכי ההתאגדות של החברה (במיוחד בתקנון החברה). פעמים רבות עורכים ביניהם בעלי מניות הסכמים וכך יוצא שקורה ומתגלעים סכסוכים בין בעלי מניות בחברה או בין בעלי מניות לחברה עצמה.

עורך דין המייצג חברה צריך להיזהר בבואו להעניק ליווי משפטי לבעלי מניות בה. בהחלט ייתכן ועליו להימנע מכך בשל סכנה לניגוד עניינים. לשכת עורכי הדין נדרשה לא פעם לקבוע האם במקרה כזה או אחר קיים היה ניגוד עניינים שכזה.

משרד עורכי דין רענן גל ושות' מתמחה בתחום המשפט המסחרי ודיני חברות. ברבות השנים צברנו ניסיון רב בטיפול בהקמת חברות, ייצוג חברות בהליכים משפטיים שונים, הענקת ליווי משפטי שוטף לחברות ממגוון סוגים, ייצוג בעלי מניות בחברות בבואם לתבוע זכויות המגיעות להם עלפי דין או מכוח הסכמים שנקשרו בהם ועוד.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל עניין הקשור לייצוג חברות או לייצוג בעלי מניות, נשמח לענות על שאלות, לספק מידע מהימן וכך לאפשר לכם ליהנות מניסיוננו. במידת הצורך תוכלו גם אתם לקבל מאיתנו ייצוג משפטי איכותי, אחראי ומסור.

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים