עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

כינוס נכסים

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

כינוס נכסים - הסבר ומשמעות משפטית:

לכינוס נכסים מקום מרכזי בהליך פשיטת רגל. מטרת כינוס נכסים היא למנוע כל פעולה העשויה להתבצע ברכושו של מי שהוכרז כפושט רגל (בין אם נכסי נדל"ן או מיטלטלין) כך שנכסים אלה ישמשו אך ורק לצורך החזר החובות.
בהליך כינוס נכסים ממומשים נכסי פושט הרגל (כולם או חלקם) וההון המגויס משמש לצרכי תשלום לנושיו.

צו כינוס נכסים

המהלך הפותח את הליך כינוס הנכסים הוא מתן צו כינוס נכסים על ידי בית המשפט בו מתנהל תיק פשיטת הרגל.
לפי פקודת פשיטת הרגל יכול בית המשפט לתת צו לכינוס נכסים במטרה להגן על נכסי החייב, הן מפני פעולות שעשוי הוא עצמו לעשות בניסיון למנוע את אבדנם והן מפעולות שעשויים אחרים לעשות בנסותם לדאוג לחלקם מתוך כלל החובות שצבר פושט הרגל.

כאשר מוציא בית המשפט צו כינוס נכסים הוא ממנה כונס נכסים אשר יהיה אחראי להתנהלות ההליך. כונס הנכסים מהווה נאמן של בית המשפט ופועל מטעמו.

עד שממונה כונס נכסים כזה משמש כונס הנכסים הרשמי (גוף ממשל הדומה לאפוטרופוס הכללי) כמפרק הזמני של חברות הנמצאות בהליכי פשיטת רגל לחברה או ככונס נכסים לפושטי רגל פרטיים.

צו כינוס נכסים

לאחר שממונה כונס נכסים בתיק פשיטת רגל מסוים הופך הוא לאחראי על תהליך כינוס הנכסים ומימושם. כונס הנכסים מדווח לבית המשפט וכן נמצא תחת פיקוח של כונס הנכסים הרשמי.

אחד התפקידים החשובים של כונס הנכסים הוא לחקור את יכולותיו הכלכליות האמיתיות של פושט הרגל ולהפיק דו"ח בעניין לבית המשפט. מידע כזה מאפשר להעריך איזה חלק מן החובות ניתן יהיה להחזיר ועל בסיס הערכות אלה לנהל מו"מ עם הנושים וכן לספק להם מידע אודות ההשלכות של הליך פשיטת הרגל על החובות כלפיהם.


 

תפקידיו של כונס הנכסים

כאמור כונס הנכסים הוא דמות מרכזית בהליך כינוס נכסים. תפקידיו של כונס הנכסים כוללים בין היתר:

- עריכה והגשת דו"ח לבית המשפט בעניין יכולותיו הכלכליות של פושט הרגל. "חקירת יכולת" היא אחד ההליכים המשמש כונסי נכסים לצרכי איסוף המידע הנחוץ להם.
כונס הנכסים גם ידווח לבית המשפט אם פושט הרגל ביצע פעולות המהוות עבירה על פקודת פשיטת הרגל. לעבירות כאלה משמעות כבדת משקל, הן עשויות לפסול כליל את האפשרות להליכי פשיטת רגל ואף להביא לכדי הגשת כתב אישום פלילי.

- ארגון אסיפות נושים (את אסיפת נושים הראשונה מכנס כונס הנכסים הרשמי) , רישום פרוטוקול האסיפה וניהול החקירה הפומבית של פושט הרגל. פרסום כל דבר הדורש הבאתו לידיעת הציבור בעניין פשיטת הרגל.


משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחים במשפט מסחרי, צברנו ניסיון רב בייצוג גופים ואנשים פרטיים לאורך הליכי פשיטת רגל. אנא אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה, נשמח לספק מידע גם על הליך כינוס נכסים, לייעץ ובמידת הצורך להעניק גם לכם ליווי משפטי מסור וברמה המקצועית הגבוהה ביותר.
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים