עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

מטרת הקפאת הליכים חברה

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
מטרת הקפאת הליכים המתנהלים כנגד חברה חדלת פירעון

מכוח סע' 350 לחוק החברות רשאי בית המשפט לתת צו המורה על עיכוב כל ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגד חברה על ידי נושיה. צו כזה מכונה "צו הקפאת הליכים" והוא משמש חבל הצלה לחברה הנמצאת על סף פשיטת רגל ומעניק לה הזדמנות אחרונה להשתקם, להיכנס לתהליך הבראה ולהיחלץ מן המשבר אליו נקלעה תוך שהיא חוזרת לפעול ברווחיות.

יתרונות לא רק עבור החברה עצמה
על פניו נראה כי האפשרות להשיג הקפאת הליכים המתנהלים כנגדה משרתת בעיקר את האינטרסים של החברה חדלת הפירעון אשר בדרך כזו מונעת, או לפחות מעכבת, את הנושים התובעים אותה מלהשלים את המהלכים המשפטיים שפתחו כנגדה. אין ספק כי חברה המבקשת לעצמה סיכוי נוסף להשתקם לאחר שהגיע לחדלות פירעון אכן עשויה להפיק תועלת מן מקבלת צו הקפאת הליכים אולם מגוון גורמים נוספים עשויים גם הם ליהנות ולהרוויח משיקום החברה, שיקום המתאפשר בזכות שימוש בכלי הקפאת ההליכים.

הקפאת הליכים חלברה

מעבר ליתרונות שיש בהליך ההקפאה עבור החברה,לציבור כולו אינטרס מובהק למנוע קריסתן של חברות אותן ניתן להציל בדרך של תוכנית הבראה מסודרת. שיקום חברה פירושו המשך פעילותה העסקית על כל המשתמע מכך מבחינת התועלת למשק כולו, לעובדי החברה שאינם מאבדים מקור פרנסתם, למדינה הממשיכה לקבל חלקה מרווחי החברה בדרך של מיסוי, לספקים הממשיכים לקבל הזמנות מהחברה ועוד.

אפילו הנושים עשויים להרוויח מהקפאת הליכים

נושים המנהלים הליכים משפטיים כנגד חברה אשר חבה להם כספים אולי יתקשו תחילה לראות זאת אולם הם עצמם עשויים בהחלט להרוויח מהקפאת התביעות שהגישו.

כך למשל, מרגע שניתן צו הקפאת הליכים מקבלים הנושים שהות לבחון באופן מושכל יותר את מהות והיקף הנכסים העומדים לרשות החברה וכך לאמוד באופן מדויק יותר את יכולותיה האמיתיות להשיב חובותיה להם. הדחיפות שבנקיטת צעדים רק כדי שלא יוקדמו על ידי נושים אחרים פגה וכך בטל הצורך למהר ונחסכת השקעה בניהול הליכים משפטיים שהסיכוי שיניבו את התוצאה לה מקווים הנושים קטנה.

מבין הנושים, נושים בלתי מובטחים עשויים ליהנות במיוחד ממהלך של הקפאת הליכים.
במקרה של פירוק חברה נושים אלה הם האחרונים שיזכו לקבל חלק כלשהו מן הסכומים שיושגו כתוצאה ממימוש נכסיה של החברה. במקרה של פשיטת רגל גם נושים מובטחים יאלצו בדרך כלל להסתפק בחלק קטן בלבד מן המגיע להם. אם נותר עוד מה לחלק לאחר שכוסו החובות לנושים המובטחים ישנם נושים בדין קדימה כך שבמקרים רבים נושים רגילים כבר אינם מקבלים כלום. הקפאת הליכים המניבה כניסת החברה להליך הבראה תאפשר לנושים מכל הסוגים לזכות לקבל, בסופו של דבר, את המגיע להם.

פעולה אחראית וזהירה נחוצה כדי להבטיח שיתאפשר ניצול כלי הקפאת הליכים כנגד חברה.

משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחה במשפט מסחרי ודיני חברות. לנו ניסיון רב גם בליווי חברות המצויות בקשיים, על כל ההליכים העשויים להיות מנוהלים כנגדה בבתי המשפט ובלשכת ההוצאה לפועל.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו מיד בכל שאלה, נשמח לייעץ, לחלוק מידע מהימן ולהעניק גם לכם ליווי משפטי איכותי ומסור שיבטיח מיצוי כל דרך להבראת החברה או לחילופין להביא לפירוקה היעיל תוך מזעור הפסדים לכלל הצדדים המעורבים.

 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים