עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

מס רכישה

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

מס רכישה - הסבר ומשמעויות משפטיות:

מס רכישה הוא מס שרוכש נכס מקרקעין כלשהו חייב לשלם. המס מוטל מכוח חוק מיסוי מקרקעין לפיו מוסדרים גם תשלומי מס שבח ומס רכישה.
מס רכישה מהווה בדרך כלל את התשלום הנלווה הנכבד ביותר שנושאים בו רוכשי נכס מקרקעין (כגון דירת מגורים, מגרש, בניין, חנות, משרד וכו').
חשוב לדעת כי ישנם פטורים והקלות הנוגעים למס רכישה, במיוחד כאשר מדובר בעסקה לרכישת דירת מגורים יחידה. עו"ד המצוי בתחום דיני מקרקעין ידע לנצל כל אפשרות להשיג עבור לקוחותיו הקלות במס רכישה, הקלות העשויות לחסוך לרוכש נכס מקרקעין עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

 

גובה מס רכישה

באופן גורף נקבע גובהו של מס רכישה לפי שווי הנכס הנרכש. זאת למרות שבחוק מיסוי מקרקעין מוזכר כי שר האוצר, באישור ועדת הכספים, רשאי להחליט על סכום קבוע (גם עבור עסקאות מסוג/סוגים מסוימים בלבד).

שיעור מס רכישה הגבוה ביותר נקבע על 5% משווי התמורה המשולמת על הנכס. כאשר מדובר בדירות מגורים שיעור מס הרכישה הוא מדורג.שווי הנכס נקבע ביום המכירה, כך למשל אם נקבע התשלום בדולרים יחושב שווי הנכס לפי שער הדולר ביום המכירה.
לעיתים מתבצעות עסקאות מקרקעין ללא שמשולמת תמורה, או שמשולמת תמורה חלקית בלבד שאינה תואמת את שוויו האמיתי של הנכס. במקרים כאלה ראשי. במקרים כאלה ה"רוכש" מצהיר על שווי הנכס (בהתבסס על הערכות שמאי מקרקעין) וקובע בעצמו את גובהו של מס הרכישה, רשויות המס נוטות לקבל הצהרות שכאלה כל עוד גובה השומה הוא סביר.

מס רכישה מדורג עבור דירת מגורים יחידה

שיעורו של מס רכישה בעסקה של קניית דירת מגורים יחידה (כאשר אין ברשות הרוכשים נכס מקרקעין בדמות דירת מגורים נוספת) נקבע באופן מדורג. מדרגות המס נקבעות בחוק מיסוי מקרקעין ומעודכנות מדי פעם. כך, נכון לסוף שנת 2012, עד לסכום של כ 1,500,000 שח לא ישולם מס רכישה כלל, מס רכישה בשיעור של 3.5% משווי הרכישה ישולם על הסכום שבין 1,500,000 ועד 1,750,000 ו5% על חלק העולה על סכום זה.

 פטורים והקלות על מס רכישה

במקרים מסוימים ניתן לקבל פטור או הקלה בתשלום מס רכישה. כאמור בשל שוויין הגבוה של עסקאות מקרקעין הקלות ופטורים כאלה עשויים להסתכם בסכומים נכבדים מאוד.

כך למשל אם מדובר בעסקת מקרקעין בה ניתן הנכס במתנה ממישהו לאחד מקרוביו (הורה, צאצא, אחים או בני זוג) ישולם רק שליש מס רכישה. פטור מלא ממס רכישה ניתן כאשר זכות במקרקעין ניתנת במתנה לבן זוג המתגורר יחד עם הנותן בדירת המגורים נשואת העסקה.
הקלות משמעותיות בתשלום מס רכישה ניתנות לנכים, משפחות שכולות, עולים חדשים ועוד.


משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחה בדיני מקרקעין. במסגרת עבודתנו השוטפת אנו מטפלים עבור לקוחותינו גם בנושאי מס רכישה וכל הכרוך בכך. לאור הניסיון הרב שצברנו אנו יודעים למצות כל אפשרות לשם השגת שיעור מס רכישה הנמוך ביותר שניתן עבור לקוחותינו.

 


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים