עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

מקרקעין בישראל

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

תחום המקרקעין בישראל 


עסקאות מקרקעין מאופיינות ככאלה בהן מעורבים סכומי כסף גדולים. עבור רובנו עסקת מקרקעין, כגון רכישת דירת המגורים, תהיה הגדולה והיקרה בחיינו.
תחום המקרקעין בארצנו הוא מורכב ביחס למצב ברוב המדינות. מנהל מקרקעי ישראל עדיין מחזיק בבעלות על רוב הקרקעות במדינה ומעביר את הזכויות בהן באמצעות הסכמי חכירה ארוכי טווח ("חכירה לדורות"). בשנים האחרונות ניכרת מגמה של רביזיה בתחום ואנו עדים לתהליך של העברת הבעלות בקרקעות לידיים פרטיות.

לאור היקפן הכספי של עסקאות מקרקעין ומורכבותן הכרחי שתנוהלנה באופן מקצועי על ידי עו"ד המתמחה בתחום המקרקעין. רק כך ניתן להבטיח טיפול מוצלח בעסקה על כל שלביה עד להשלמתה תוך שמירה על כל זכויותיכם ומניעת תקלות שמשמעותן עשויה להיות כבדת משקל אם לא הרת גורל ממש.


באתרנו תמצאו מאמרים רבים בנושאי עסקאות מקרקעין שיכולו לסייע לכם בעת שאתם עומדים בפני מהלך כלשהו בתחום הנדל"ן. במאמר זה נתאר באופן כללי את מאפייני תחום המקרקעין ונפרט מעט על המרכזיים שבהם.


עסקאות במקרקעין

עסקאות מקרקעין, המכונות גם עסקאות נדל"ן (ראשי תיבות - נכסי דלא נידי, דהיינו שלא ניתן להעבירם ממקום למקום, להבדיל מנכסי מיטלטלין), הן מן המורכבות ביותר בכל מקום בעולם ובישראל בפרט.
מדובר בתחום הכולל בחובו כל תהליך של הסדרת זכויות בקרקע כולל כל מה שעליה ומתחתיה (מבני קבע, מבנים זמניים, צמחיה ומחצבים בעומק הקרקע). עם זאת המדינה שומרת לעצמה את הזכות להפקיע את הזכויות בקרקע במקרים חריגים.

מקרקעין - עו

פינוי שוכר, כינוס נכסים, התנגדות למימוש משכנתא ועוד.
מטבע הדברים נושאי המקרקעין הנפוצים ביותר הם אלה הקשורים בדירות מגורים, ובפרט רכישה, מכירה או השכרה של נכסים כאלה.
עסקאות מקרקעין בישראל מחייבות עריכת חוזה בכתב.

מרשם המקרקעין והערות אזהרה

מכיוון שהשלמת עסקת מקרקעין עשוי לארוך זמן רב קיים מנגנון של רישום "הערת אזהרה" הנועד להגן על זכויות הקונה עד להסדרת העברה סופית של כל הזכויות בנכס אליו.
הערת האזהרה תופיע בספרי מרשם המקרקעין ותשמש להבהיר למתעניינים בנכס כי בעליו התחייב כבר לבצע בהם עסקה מסוימת. הערת אזהרה גם תמנע מבעל הנכס לנסות לבצע עסקה אחרת ללא קבלת הסכמתו של מי שלזכותו נרשמה ההערה או, לחילופין, ללא קבלת צו מבית המשפט.

למרות היותן עסקאות הנדל"ן הנפוצות ביותר אין להקל ראש בעסקאות רכישה / מכירה של דירה.
עסקאות כאלה הן עסקאות מקרקעין לכל דבר ועניין והן מחייבות טיפול בענייני מיסוי (כגון מס רכישה ומס שבח), דמי חכירה (כאשר הקרקע היא של מנהל מקרקעי ישראל), היטלים שונים (כגון היטל השבחה המשולם לעירייה), רישום בטאבו, נושאים הקשורים לצווי ירושה ועוד.

משרדנו מתמחה בטיפול בעסקאות מקרקעין על כל סוגיהן. במשך השנים צברנו ניסיון רב אותו נשמח להעמיד לרשותכם ולסייע לכם להביא למימוש מוצלח של עסקת נדל"ן תוך שמירה מדוקדקת על כל זכויותיכם - צרו קשר עכשיו!


 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים