עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

עוולות מסחריות

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

עוולות מסחריות

לעיתים קורה בעולם העסקים כי לחברה מסחרית נגרם נזק, בין אם על ידי אדם, על ידי חברה אחרת או כל גוף שהוא. כאשר נזק כזה נגרם כתוצאה ממעשה המוגדר "עוולה", בעגה המשפטית, יכולה החברה לתבוע מן המזיק פיצויים.
עוולה היא למעשה "עבירה אזרחית", פעולה הנוגדת את עקרונות החוק שמבצע אדם (או גוף בעל ישות משפטית עצמאית) כנגד חברו. זאת בניגוד לעבירה פלילית שהיא מעשה שביצע אדם תוך שהוא עובר על הוראות חוק העונשין וצפוי בשל כך להיתבע על ידי המדינה באמצעות הגשת כתב אישום פלילי.

תביעה נזיקית עקב ביצוע עוולה
עוולה מהווה עילה לתביעה נזיקית כנגד מבצעה.
מי שנגרם לו נזק כתוצאה מעוולה שבוצעה כנגדו יכול לפנות לבית המשפט ולהגיש תביעה לפיצוי.
אם תתקבל התביעה יפסוק בית המשפט סכום שיהיה על מבצע העוולה לשלם לנפגע (פיצויים). גובה הסכום יאמוד על כזה אשר יאפשר השוואת מצבו של הנפגע לזה שהיה נמצא בו לולא בוצעה כנגדו העוולה נשואת התביעה.
עד לשנת 1999 אם ניזוקו חברות מסחריות  כתוצאה מעוולה הן הגישו תביעות לפי דיני הנזיקין הרגילים וכן, בהתאם לנסיבות, לפי דיני עשיית עושר ולא במשפט. בשנת 1999 נכנס לתוקפו חוק עוולות מסחריות ומאז יכולות חברות שבוצעה כנגדם עוולה אשר גרמה להם נזק לתבוע פיצוי לפי חוק זה.
בחוק עוולות מסחריות מפורטת רשימה של עילות תביעה נזיקיות בין גופים עסקיים.

העיקרון העומד מאחורי חוק עוולות מסחריות
מאחורי חוק עוולות מסחריות עומד העיקרון כי חייבת לשרור הגינות מסוימת גם בעולם העסקים, כולל לגבי קניין רוחני של גוף עסקי.
בין העוולות המוגדרות בחוק עוולות מסחריות כעילה לתביעה נמנות עוולת גניבת עין, התערבות לא הוגנת, תיאור כוזב, גניבת סוד מסחרי ועוד. למעשה מרחיב החוק את יריעת ההגדרות בנוגע להתנהלות תקינה בין גופים עסקיים מעבר לזו שסופקה לפני כן על ידי דיני הנזיקין ועשיית עושר ולא במשפט.

סנקציות כנגד מעוולים
חוק עוולות מסחריות קובע מני סנקציות שניתן להפעיל כנגד העוברים על הוראותיו ("המעוולים"). כך למשל נקבעו בחוק פיצויים סטטוטוריים (שגובהם נקבע בחוק) שיוענקו לנפגע אשר הוכיח את מעשה העוולה ללא קשר למידת הנזק שנגרם לו בפועל. עוד מוגדרים בחוק הליכים אפשריים של כינוס נכסי הפוגע ("המעוול") כך שניתן יהיה לממשם כדי לגייס די ממון לתשלום פיצוי הוגן לנפגע.

עו"ד המתמחה במשפט מסחרי ידע לעשות שימוש יעיל בחוק עוולות מסחריות המאפשר לא רק קבלת פיצוי על נזקים "פיזיים" אלא גם על כאלה מתחום הקניין הרוחני (מוסיקה, יצירות אמנות, תוכנות מחשב ועוד).

משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחה במשפט מסחרי, צברנו ניסיון רב גם בטיפול בתביעות בגין עוולות מסחריות וכן בהגנה על מי שנתבעו בתביעות כאלה. הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל עניין הקשור לתחום משפטי זה, נשמח לייעץ, לספק מידע וכמובן לאפשר גם לכם ליהנות משירותים משפטיים האיכותיים והמסורים ביותר.


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים