עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

עליה בהיקף חשבונות בנק מוגבלים

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
דף הבית >> עליה בהיקף חשבונות בנק מוגבלים

לפי נתוני בנק ישראל על כחצי מיליון חשבונות בנק הטילו הבנקים המסחריים בארץ הגבלה בשנת 2014 בלבד!
תופעת החשבונות המוגבלים פוגעת באנשים פרטיים ובעסקים כאחד. הנפגעים באופן החמור ביותר הם עסקים קטנים ובינוניים כאשר הגבלת חשבון הבנק שלהם מהווה לעיתים קרובות מכת מוות לבית העסק ומביאה אותו לכדי פשיטת רגל וסגירה.

אמנם, תופעת חשבון בנק מוגבל רחוקה מלהיות חדשה במחוזותינו אולם הנתונים מצביעים על עליה משמעותית בהיקפה מאז ראשית שנות ה2000. הסיבה לעליה זו היא שינויים שהכניס המחוקק בחוק שיקים ללא כיסוי ושינויים תחיקתיים אחרים (בחוקים ובתקנות) שמטרתם הייתה ליצור מציאות חדשה בכל הקשור לניהול חשבונות בנק בחריגה (במינוס), תופעה שהיא כשלעצמה בעייתית מאוד בישראל.


ביטול הגבלה בחשבון בנק - עליה בהיקף חשבונות מוגבלי

הקשחת עמדות הבנקים המסחריים

כתוצאה מן השינויים הנ"ל הקשיחו הבנקים המסחריים את עמדותיהם ואופן הטיפול במי שרשמו צ'קים ללא כיסוי. כיום כל מי שעשרה צ'קים שרשם נותרו ללא כיסוי במהלך תקופה של עד שנה חשבום הבנק שלו יוגבל. קיימת גם מדרגה נוספת להגבלה, הגבלה חמורה, המוטלת על מי שחשבונו כבר הוגבל וטרם חלפו שלוש שנים מאז הסרת ההגבלה הקודמת או שברשותו חשבון בנק נוסף (באותו בנק או בבנק אחר) שכבר הוגבל.

נחוצה פעולה מהירה

העלייה בהיקף החשבונות המוגבלים נובעת גם מן העובדה שרבים אינם נוקטים פעולה מהר מספיק כדי למנוע את הטלת ההגבלה מלכתחילה. חשוב מאוד לדעת שלבנקים סמכות לבטל הגבלה שעליה התריעו לפני שזו נכנסת לתוקף. לפיכך טוב יעשה מי שיפנה ללא דיחוי אל עורך דין המתמחה בטיפול בהגבלת חשבון בנק כדי להעניק לו הזדמנות לנצל כל אפשרות למנוע את הטלת ההגבלה או לפחות להביא לביטולה בהקדם האפשרי.

במקרים רבים מכתב מאת עורך דין בו הוא מתריע בפני הבנק על טעות שנפלה באופן בו ניהל הבנק את החשבון (למשל צ'ק שסורב כאשר הופקד ביום מסוים אולם הבנק טיפל בו רק למחרת כאשר במועד זה לא הייתה יתרה מספקת לכיבוד הצ'ק).
משרד עורכי דין רענן גל ושות' מתמחים גם בדיני בנקאות בכלל ובטיפול במקרי הגבלת חשבון בנק בפרט. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה הנוגעת לעניין זה. נשמח לייעץ ולחלוק מן הידע הרב שברשותנו. נוכל להמליץ בפניכם על דרכי פעולה אפשריות ובמידת הצורך גם לטפל עבורכם בביטול הגבלה בחשבון הבנק, בפעולות מניעה של הגבלה בבנק ובצמצום נזקים של הגבלת חשבון בנק קיימת.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים