עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

פינוי שוכר אחרי צו פינוי

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

מה עושים כאשר שוכר אינו מפנה גם לאחר שניתן צו פינוי ?


בעבר הייתה לבעלי נכסים שהעמידו נכסיהם להשכרה סיבה טובה לחשוש ממצב בו השוכר יפסיק לשלם את דמי השכירות (או לא יעמוד בהתחייבויות אחרות המוטלות עליו מכוח חוזה השכירות) ובה בעת מסרב לפנות את הנכס המושכר. בשל חשש זה נהגו בעלי נכסים להשכרה להכניס מני סעיפים "דרקוניים" בחוזה שתפקידם היה להרתיע מאי כיבוד ההסכם, היו גם רבים שנמנעו לגמרי מהעמדת נכסיהם להשכרה.

מצוקתם של בעלי נכסים שנאלצו להתמודד עם שוכר שאינו מפנה את הנכס שהשכירו לו וכן הצורך להרחיב את מאגר הנכסים להשכרה (ובמיוחד דירות מגורים) הובילו את המחוקק ליצור הליך מקוצר באמצעותו ניתן לקבל פסק דין כנגד שוכר שכזה בתוך עד 60 יום, פסק דין העוסק רק בדרישה זו של המשכיר (עניינים נוספים כגון כספים שחייב השוכר למשכיר יתבררו בהליך נפרד וארוך יותר).

אולם נשאלת השאלה מה ניתן לעשות אם גם אחרי קבלת פסק הדין בהליך המקוצר הנ"ל עדיין ממשיך השוכר בסירובו ואינו מפנה את הנכס כפי שפסק הדין מחייב אותו לעשות.

פנייה להוצאה לפועל


הדרך החוקית היחידה העומדת למשכירים הנאלצים להתמודד עם משכיר שאינו מפנה את הנכס גם לאחר שנתקבל פסק דין המחייב אותם לעשות זאת היא פניה אל לשכת ההוצאה לפועל.

פינוי שוכר לאחר צו פינוי
אמנם הצורך בעירוב ההוצאה לפועל פירושו עיכוב נוסף בפינוי אולם מדובר בדרך יעילה המניבה בדרך כלל תוצאות גם הרבה לפני שהדברים מגיעים לכדי פינוי בכוח.

התראות וקביעת מועד פינוי

משכירים אשר ממשיכים לעשות שימוש בנכס שהושכר להם לאחר שבית המשפט הורה להם לפנותו יחלו לקבל התראות על פתיחת תיק כנגדם בהוצאה לפועל ואז "הודעות פינוי" המורות להם לפנות את הנכס באופן מיידי שכן אם לא יעשו זאת יפונו ממנו בכוח במסגרת הליך ביצוע בפועל על ידי שליחי ההוצאה לפועל.


אם הדברים מגיעים לכדי כך והשוכר לא פינה את הנכס המושכר עד למועד ביצוע הפינוי בפועל באמצעות לשכת ההוצאה לפועל יגיעו למקום שליחי ההוצאה לפועל, יפרצו לנכס המושכר, יפנו ויעקלו מיטלטלין השייכים לשוכר הסרבן ויחליפו את המנעול. המיטלטלין שעוקלו ישמשו לצורך תשלום החוב שחבים השוכרים למשכיר.

אנו במשרד עורכי דין רענן גל ושות' מתמחים באופן מיוחד בפינוי שוכר סרבן, לרבות נושאים הכרוכים בצווי פינוי לדיירים. נשמח לעמוד לרשותכם, לייעץ, לחלוק מן הידע הרב שברשותנו ובמידת הצורך לטפל בפינוי שכזה עבורכם כך שהנכס שלכם ישוב לרשותכם במהרה ותוכלו להעמידו שוב להשכרה בהקדם האפשרי.


 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים