עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

פירוק חברה בפיקוח בית משפט

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

פירוק חברה בפיקוח בית משפט


מכיוון שחברה היא גוף בעל ישות משפטית עצמאית לפירוק חברה עשויות להיות משמעויות רבות מעבר להפסקת פעילותה העסקית. כך למשל חברה יכולה להיקשר בחוזים, לקחת הלוואות, לפתוח חשבון בנק וכו', כל עניין תלוי ועומד בתחומים שכאלה יש להביא לסיום בטרם תתאפשר מחיקת החברה מרישומי רשם החברות.

חוק החברות הוא המסדיר הליכי הקמת חברה (כמו גם תאגידים מסוגים אחרים) ופירוקה. ישנן שלוש דרכים לפיהן יכול שיבוצע פירוק חברה:
- פירוק חברה מרצון
- פירוק חברה על ידי בית משפט
- פירוק חברה בפיקוח בית משפט

עלפי רוב פירוק חברה נעשה כאשר זו נקלעת לקשיים כלכליים, כאשר בעלי המניות, מכל סיבה, אינם מעוניינים שתמשיך להתקיים או כאשר החברה נרכשת על ידי תאגיד אחר ופעילותם ממוזגת כך שאין עוד מקום לקיומה כגוף עצמאי.

למרות שבקשה לפירוק חברה מוגשת תמיד לבית משפט הרי שבמקרים רבים, כאשר מדובר בפירוק מרצון, אין צורך בהתערבותו בהליך הפירוק. במקרים אחרים מתחיל כך הליך הפירוק אולם בהמשכו מתברר שלא ניתן להשלימו ללא התערבות בית המשפט, זהו למעשה פירוק חברה בפיקוח בית משפט.

מכיוון שגורמים רבים (כגון עובדי החברה, נושיה, בעלי החברה ועוד) יושפעו מפירוק חברה ראוי לדאוג לליווי משפטי של עו"ד המתמחה בדיני חברות ולו ניסיון מוכח בניהול הליכי פירוק חברה בפיקוח בית משפט.

תחילתו של הליך פירוק חברה בפיקוח בית משפט
כאמור הליך פירוק חברה בפיקוח בית משפט מתחיל כפירוק מרצון. הבקשה לפירוק מוגשת לבית המשפט מטעם החברה עצמה לאחר שהחלטה בעניין נתקבלה כדין באסיפת בעלי המניות בה. זאת בניגוד להליך פירוק על ידי בית משפט המתחיל כאשר מוגשת בקשה לפירוק חברה על ידי נושיה למשל.

למרות שהכוונה המקורית היא לבצע הליך פירוק חברה מרצון הרי שיתכן כי יתגלעו מחלוקות ועניינים שלא ניתן יהיה להסדיר ללא התערבות בית המשפט (למשל מינוי כונס נכסים בשל חוסר יכולת להגיע להסכמה על זהותו). במקרה כזה ניתן לפנות אל בית המשפט אליו הוגשה הבקשה לפירוק ולבקש את התערבותו, מרגע זה ימשיך הליך הפירוק בפיקוח בית משפט.

אגרות ומחיקה מן הרשומות
חברה הנמצאת בהליכי פירוק בפיקוח בית משפט מפסיקה להתקיים רק ברגע שנותן בית המשפט צו פירוק המורה לרשם החברות למחוק את החברה מרישומיו. רק לאחר שנמחקה החברה בפועל מרישומיו של רשם החברות היא אינה חייבת עוד לשלם את האגרה השנתית המוטלת על כל חברה בישראל.
הגשת בקשה לפירוק חברה כרוכה בתשלום אגרה (בת כ 400 שח נכון לסוף שנת 2012).

כדאי לדעת שעו"ד המתמחה בדיני חברות ולו ניסיון בליווי הליכי פירוק חברה בפיקוח בית משפט יוכל לעיתים להשיג פטור מתשלומי אגרות ואפילו החזר אגרות שכבר שולמו.

במשרד עו"ד רענן גל ושו"ת צברנו ניסיון רב בליווי פירוק חברה ובכלל זה גם פירוק חברה בפיקוח בית משפט. נשמח לייעץ לכם, לענות על כל שאלה ולספק מידע עדכני ומהימן. במידת הצורך תוכלו לקבל מאיתנו שירותים משפטיים מקצועיים ומסורים גם בתחום זה.


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים