עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

פירוק חברה - מה עושים?

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

 

פירוק חברה

חברה היא סוג של תאגיד, כמו גם שותפויות ועמותות, המוקם לצורך ביצוע פעולות עסקיות, להניב רווחים לבעליה ולספק מקום עבודה ושכר לעובדיה. חוק החברות הוא המסדיר את אופן הקמת חברה בישראל והוא גם המגדיר כיצד יתבצע פירוק חברה.

חברה היא גוף בעל ישות משפטית עצמאית, נפרדת מזו של בעליה. ככזו יכולה חברה להיקשר בחוזים, לקבל הלוואות, לתבוע ולהיתבע ועוד. מטבע הדברים יכול גוף שכזה גם להיקלע לחובות או באופן אחר להגיע למצב בו יש סיבות לפירוקו, כך למשל אם בעלי החברה אינם מעוניינים עוד בהמשך פעילותה.

פירוק חברה יכול להיעשות באחת מבין שלוש דרכים:
- פירוק חברה מרצון
-פירוק חברה בידי בית המשפט.
-פירוק חברה בפיקוח בית המשפט.

הסיבות הנפוצות ביותר לפירוק חברה הן רכישתה על ידי חברה אחרת או היקלעותה לקשיים תפעוליים וכלכליים.

מטבע הדברים לאופן ניהול הליך פירוק חברה עשויות להיות משמעויות כלכליות מרחיקות לכת על בעליה, עובדיה ונושיה. ראוי למסור ניהול הליך שכזה לידיו האמונות של עו"ד המצוי בדיני חברות ובמשפט מסחרי.


הגשת בקשה לפירוק חברה
בקשה לפירוק חברה יכול שתוגש לבית המשפט על ידי החברה עצמה (שהינה כאמור ישות משפטית עצמאית), על ידי מי מבעלי העניין בה או על ידי נושיה. בבקשה יש לפרט את הסיבות לכך שראוי שהחברה תסיים את פעילותה (כאמור בדרך כלל מדובר בחברה שנרכשה על ידי חברה אחרת או חברה שנקלעה לקשיים כלכליים מהם לא תוכל להיחלץ).

העתקים מן הבקשה לפירוק חברה מוגשים אל כונס הנכסים הרשמי. במידה ובית המשפט מחליט לקבל את הבקשה הוא ימנה כונס נכסים  (המכונה לעיתים "מפרק") שתפקידו לפקח על הליך פירוק חברה ולוודא כי כל הגורמים המעורבים מקבלים את המגיע להם, או את חלקם היחסי במידה ולא ניתן לכסות את כל חובות החברה.

הגשת בקשה לפירוק חברה כורכה בתשלום אגרה ,כל עוד לא פורקה חברה היא חייבת בתשלום אגרה שנתית לרשם החברות, עו"ד המתמחה בדיני חברות ולו ניסיון בליווי הליכי פירוק חברה יוכל לעיתים להשיג פטור מתשלום אגרה זו ובמקרים מסוימים גם החזר אגרות שכבר שולמו.

מחיקת חברה שפורקה מן הרשומות
לאחר שמוצו כל הדרכים להגיע להסדרים עם נושי חברה הנמצאת בהליכי פירוק כתוצאה מחדלות פירעון, או בתום טיפול בענייני החברה כאשר מדובר בפירוק מרצון (למשל של חברה שנרכשה על ידי אחרת), מוציא בית המשפט צו פירוק חברה. מרגע זה מסיימת החברה את פעילותה וניתן לפנות אל רשם החברות בכדי שימחק אותה מן הרשומות.


משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחים בדיני חברות ומשפט מסחרי. לנו ניסיון מוכח בליווי הליכי פירוק חברה מכל הסוגים. אתם מוזמנים לפנות אלינו, נשמח להעניק גם לכם ליווי משפטי ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר. צרו איתנו קשר!


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים