עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

פירוק חברה - היבטים משפטיים וטכניים

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

פירוק חברה


בישראל נהוגה מדיניות השוק החופשי לפיה ראוי להפחית ככל האפשר את התערבות המדינה בהתנהלות העסקאות במשק (למעט במקרים של היווצרות מונופולים), לאפשר תחרות חופשית ולכוחות השוק לקבוע אלו עסקים ישגשגו ואלו יאלצו להפסיק את פעילותם כליל, במקרה של חברה הפסקה כזו של פעילותה נעשית בהליך פירוק חברה.

עולמנו מאופיין בקצב התרחשויות מהיר, מוצרים מבוקשים עלולים להפוך מיושנים תוך זמן קצר, שירותים הנדרשים כיום עשויים להפוך לבלתי רלוונטיים מחר. המשק בארץ נע בין תקופות צמיחה למיתון ומושפע גם מהתרחשויות דומות בזירה העולמית. כל אלה הפכו את הליך פירוק חברה למחזה שבשגרה.
חשוב להדגיש כי פירוק חברה אינו בהכרח מצב אליו מגיעים בעלי החברה כתוצאה מסחרור ללא שליטה. לעיתים קרובות מדובר במהלך מחושב הנעשה מתוך בחירה.

ההליכים הכרוכים בפירוק חברה הם מגוונים ומרוכבים. מומלץ מאוד להטיל את המלאכה על עו"ד המתמחה בתחום דיני חברות - עו"ד חברות. מקרים בהם מנסים בעלי חברות קטנות לחסוך בעליות ולטפל בפירוק החברה בעצמם עלולים להפוך תובעניים הן מבחינת זמן והן מבחינת הוצאות שניתן היה להימנע מהן.


הליכים שונים של פירוק חברה

סיבות שונות עשויות להוביל לפירוק חברה. ישנן שלוש דרכים בהן יכול להתנהל ההליך, הדרך הנבחרת היא תולדה של הנסיבות אשר הביאו לסגירת החברה.

פירוק חברה על ידי בית המשפט - במקרים כאלה נכפה למעשה פירוק החברה על בעליה. בדרך הסיבות לכפיית הפירוק הן אי עמידה בתשלומים והגעה ל"חדלות פירעון" (חוסר יכולת לעמוד בהתחייבויות פיננסיות, למשל החזר הלוואות, תשלום לספקים או לעובדים).

פירוק חברה מרצון - סגירת החברה מתבצעת באופן מושכל על ידי בעלי המניות בה. נדרשת תמיכה של 75% מבעלי המניות כדי להחליט על פירוק חברה מרצון.
הרצון / הצורך להביא לפירוק החברה וסגירתה עשוי לנבוע מסיבות שונות אולם ברוב המקרים שורש העניין טמון בחוסר כדאיות כלכלית שבהמשך פעילות החברה.

פירוק חברה בפיקוח בית משפט - למעשה מדובר בשילוב של שתי הדרכים הנ"ל. תחילת ההליך הוא בהחלטה של בעלי החברה (תוך עמידה בדרישה הנ"ל לרוב של 75% מבעלי המניות בה) והמשכה בהליך המבוקר על ידי בית המשפט עד להשלמתו.


יעילות בפירוק חברה

אם חברה מגיעה למצב בו פעילותה מניבה הפסדים, כך למשל במצב של חברה שנפתחה אך חדלה מפעילותה כעבור זמן מה וכל זמן שהיא נותרת פתוחה היא מייצרת לבעליה רק הוצאות, ואם אין תוכנית לשינוי המצב מומלץ לפנות ללא דיחוי לפירוק חברה.

יש הבדל גדול בין היכולת של עו"ד המתמחה בדיני חברות ולו ניסיון מוכח בטיפול בפירוק חברות לבין יכולתם של בעלי החברה שאינם מצויים די צורכם בתחום. בין אם הסיבה לפירוק היא סכסוך פנימי, ניוון פעילות החברה, חדלות פירעון או כל סיבה אחרת רצוי להסתייע בשירותיו של עו"ד מומחה בתחום פירוק חברות.

משרד עו"ד רענן גל מתמחה בדיני חברות ולנו ניסיון רב גם בטיפול בפירוק חברות. נשמח לעמוד לרשותכם, לענות על כל שאלה, לייעץ ולספק במידת הצורך שירותים משפטיים מן המעלה הראשונה.
 
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים