עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

פירוק שותפות מרצון

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

פירוק שותפות מרצון - עו"ד רענן גל

שותפות עסקית היא דרך בה יכולים שני אנשים או יותר להקים יחדיו גוף שיפעל למען מטרה עסקית משותפת. הקמת שותפות נעשית לפי הוראות פקודת השותפויות וסופה ברישום השותפות אצל רשם השותפויות. ישנם עסקים המתנהלים כשותפות לכל דבר למרות שלא בוצעו הצעדים הדרושים כדי שיוכרו משפטית כשותפות.

שותפות היא דרך מקובלת ונפוצה להקמה וניהול בתי עסק בישראל, זאת משום שיש לה יתרונות רבים. אולם, אך טבעי הוא שבמקרים רבים מגיעות שותפויות לסוף דרכן, בין אם משום שבית העסק אינו נוחל הצלחה (אולי אף מגיע לחדלות פירעון ולפשיטת רגל) ובין אם בשל רצון של אחד או יותר מן השותפים לפרק את השותפות כליל, למכור את חלקם בה, לצרף שותף נוסף וכד'.

ישנן שתי דרכים לפרק שותפות, פירוק שותפות מרצון ופירוק בסיוע בית המשפט. כל עורך דין העוסק בתחום דיני חברות ולו ניסיון גם בפירוק שותפויות יוכל להעיד כי ככל שהדבר אפשרי יש להעדיף פירוק שותפות מרצון, הליך כזה יהיה מהיר ויעיל לאין ערוך מפירוק שותפות תוך פניה אל בית המשפט.


הסכם פירוק
באופן עקרוני פירוק שותפות מרצון מבוצע באמצעות ניסוח הסכם פירוק המקובל על כל השותפים. מרגע שהושגו ההסכמות הנדרשות לשם הפסקת הפעילות העסקית המשותפת, או שינוי אופי התנהלותה כך שיתאים לדרך חדשה בה מעוניינים הצדדים, ניתן יהיה לפנות אל רשם השותפויות על מנת שזה ימחק את השותפות הישנה וזו תפסיק, הלכה למעשה, להתקיים.
מי שלו חלק בשותפות עסקית ויש לו סיבה להאמין שזו עומדת בפני פירוק, מכל סיבה שהיא, טוב יעשה אם יפנה ללא דיחוי אל עורך דין המתמחה בדיני חברות ועוסק גם בפירוק שותפויות. היערכות מבעוד מועד תאפשר הגנה מוצלחת על אינטרסים והשגת העמדה הטובה ביותר האפשרית בתום הליך פירוק השותפות.

פירוק שותפות מרצון
מניעה מראש של סכסוכים בין שותפים
שותפויות עסקיות בתחילת דרכן ניזונות מרצון לשתף פעולה ולהיטיב מצבם של כל השותפים גם יחד. עם חלוף הזמן ייתכנו חילוקי דעות וסכסוכים בין שותפים על רקע כזה או אחר.

מי שמקימים שותפות יכולים, תוך קבלת סיוע מקצועי מעורך דין המצוי בתחום, לתת דעתם מראש לבעיות העלולות לצוץ בהמשך הדרך ולהכניס להסכם השותפות סעיפים שניתן יהיה להפעיל במידת הצורך ואשר בכוחם לפשט את העניינים עד כדי הצלת השותפות מפירוק או לפחות לאפשר פירוק מרצון וללא התערבות בית המשפט. כך למשל ניתן לקבוע כיצד יכול שותף לעזוב את השותפות, כיצד ניתן לצרף שותף חדש, איך מקבלים החלטות הרות גורל, מה נופל בסמכותו של מי ועוד.

עניין חשוב מאין כמותו הוא אופן ניהול הכספים, מומלץ מאוד לפתוח חשבון בנק נפרד עבור בית העסק שפעולות בו (לפחות כאלה מהיקף מסוים) ניתן יהיה לבצע רק בחתימת כל השותפים.


פירוק שותפות רשומה לעומת כזו שאינה רשומה
כאמור לא כל השותפויות רשומות אצל רשם השותפויות. כאשר מבוצע פירוק מרצון של שותפות שאינה רשומה כרוך העניין בעיקר בסגירת תיקים ברשויות המס (מס הכנסה ומע"מ) והסדרת עניינים מול לקוחות, ספקים, רשויות מקומיות וכד'. כאשר מדובר בפירוק שותפות שהוקמה בהתאם לדרישות פקודת השותפויות, כולל רישום אצל רשם השותפויות, נוסף הליך בירוקראטי פורמאלי של מחיקת השותפות מפנקס השותפויות.

הסיבות לפירוק שותפת עשויות להיות רבות ומגוונות, לעיתים הליך הפירוק מלווה סערת רגשות המקשה על השגת הסכמות וניסוח הסכם פירוק. מי שעומד בפני פירוק שותפות חשוב שידע כי לפירוק מרצון אינספור יתרונות, מדובר בהליך מהיר ויעיל שההוצאות הכרוכות בו נמוכות משמעותית מאלה שיידרשו להם השותפים אם יזדקקו להכרעה בבית המשפט. כאשר מתגלעות מחלוקות וקשיים ניתן לפנות להליך בוררות או גישור וכך לאפשר בכל זאת פירוק השותפות מרצון.

משרד עורכי דין רענן גל ושות' מתמחה גם בתחום דיני חברות. ברבות השנים סייענו לרבים להגיע לפירוק שותפות מרצון על כל היתרונות שטומן הליך כזה בחובו (לעומת פירוק שותפות בסיוע בית המשפט).

אם אתם סבורים ששותפות בה יש לכם חלק עומדת בפני פירוק אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום. נשמח לענות על כל שאלה, לספק מידע מהימן ומאיר עיניים, לייעץ ובמידת הצורך להציע גם לכם שירות משפטי מעולה. צרו קשר עכשיו!


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים