עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

פירוק שותפות עסקית

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

עו"ד רענן גל - מומחה לפירוק שותפות עסקית:

ישנן צורות שונות של התאגדות לצרכים עסקיים, שותפות היא אחת מן הנפוצות שבהן ובמסגרתה מחליטים שני אנשים או יותר להקים יחדיו עסק שאת הבעלות עליו יחלקו באופן המוסכם ביניהם (בדרך כלל בהתאם לגובה ההשקעה שמבצע כל אחד מהם בהקמת העסק והפעלתו).

שותפות היא דרך מצוינת להקים ולנהל עסק שכן דברים אלה דורשים מעורבות, אכפתיות, מחויבות, הקצאת משאבי זמן וכסף ועוד, שותפים חולקים ביניהם את הנטל תוך שכל אחד מהם פועל באופן המאפיין בעלים, דהיינו עושה כל שביכולתו לקדם את שגשוג העסק.

יתרון נוסף של שותפות נוגע לעובדה שהקמה וניהול של עסק דורשים מגוון רחב של כישרונות ומיומנויות אשר אינם מצויים עלפי רוב אצל אדם אחד בודד. מי שבוחרים שותפיהם העסקיים בתבונה מוצאים כאלה אשר משלימים אותם וכך ניתן לבצע חלוקת תפקידים בה כל שותף לוקח על עצמו טיפול בנושאים המצויים בתחום מומחיותו. כך למשל לא פעם אחד השותפים הוא האמון על ההתנהלות הפיננסית ואילו השני מנהל את הפן המקצועי והפעילות בשטח.

היתרונות הרבים שיש לשותפויות אין בהם לבדם בכדי למנוע מצבים בהם עסקים שכאלה נקלעים לקשיים ובעליהם מבקשים להפסיק פעילותם, עוד יתכנו שינויים בנסיבות המובילים מי מהשותפים לבקש לפרוש מחלקו בעסק ועוד כהנה מקרים המחייבים פירוק שותפות.

עורך דין המתמחה בתחום דיני חברות הוא בעל המקצוע המתאים ביותר לטיפול בפירוק שותפות. מומלץ מאוד להיוועץ עם עורך דין שכזה בטרם נוקטים בצעדים כלשהם שמטרתם סיום היקשרות עסקית בין שותפים, יהיו נסיבותיה אשר יהיו.
 
פירוק שותפות עיסקית

סיבות שונות לפירוק שותפויות

ישנו מגוון גדול של סיבות המובילות שותפים לבקש להשתחרר מן השותפות העסקית שנקשרו בה. כך למשל קורה ששותפים ששיתפו פעולה יפה בתחילת הדרך מגלים שהם אינם יכולים להמשיך כך לאורך זמן, הם מסתכסכים והפעילות העסקית נפגעת כתוצאה מכך. פעמים אחרות עסקים שהוקמו בשותפות נקלעים לקשיים כתוצאה מתמורות בשוק, מניהול בלתי מוצלח ועוד.

ברוב המקרים פירוק שותפות על רקע של דעיכת הפוטנציאל העסקי היא פשוטה יותר שכן היא מתנהל תוך שיתוף פעולה של הצדדים. פירוק שותפות על רקע סכסוך בין שותפים עלולה להתדרדר לכדי קרב מהלומות הגורם נזק רב לשני הצדדים גם יחד.

עורך דין המתמחה בחברות ושותפויות ידע לנהל את הדברים כך שיגיעו לסיכומם במהירות הרבה ביותר האפשרית ותוך מזעור ההוצאות הכרוכות בביצוע הפירוק.
 

שתי דרכים לפירוק שותפות עיסקית

באופן כללי ישנן שתי דרכים המוכרות בחוק לפירוק שותפות (כפי שמוגדר בפקודת השותפויות). דרך אחת היא פירוק שותפות בהסכמה והשנייה, מן הסתם, היא פירוק שותפות בהיעדר הסכמה של השותפים (כולם או חלקם).

פירוק שותפות בהסכמה נהוגה במקרים של היקלעות לחדלות פירעון או פשיטת רגל, פטירת אחד השותפים, שינוי בנסיבות (למשל מעבר של אחד השותפים לארץ אחרת), מכירת חלקו של אחד השותפים ועוד. בפירוק שותפות בהסכמה נערך הסכם לפירוק השותפות, הסכם שמגיעים אליו הצדדים תוך ניהול משא ומתן.

פירוק שותפות שלא בהסכמה מבוצע עלפי הוראות פקודת השותפויות ומסתיים בקבלת צו פירוק שותפות מבית המשפט. צו כזה יכול להינתן תוך שבית המשפט נעתר לבקשה בעניין שהגיש אחד השותפים למשל על רקע של אבדן כשירות של אחד השותפים להמשיך לשאת את חלקו בנטל, הפרת הסכם השותפות, נסיבות כלכליות שונות ועוד.

 
שלבי פירוק שותפות עסקית

בין אם הפירוק נעשה בהסכמה או תוך עירוב בית המשפט ההליך עצמו יכלול מספר שלבים, כך למשל יש לסלק את כל החובות, לשאת בכל הוצאות הפירוק ולחלק את היתרה בין השותפים.

משרד עורכי דין רענן ושות' מתמחים בתחום המשפט המסחרי, ברבות השנים צברנו ניסיון רב גם בפירוק שותפויות. הנכם מוזמנים לפנות אלינו, נשמח לענות על שאלות, לייעץ ולסייע, במידת הצורך תוכלו גם אתם לקבל מאיתנו ליווי משפטי איכותי המגובה בהצלחות על רצף זמן ארוך.


 


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים