עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

פירוק שותפות

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

פירוק שותפות


אחת מן הדרכים המקובלות להקים ולנהל עסק היא בדרך של שותפות.
שותפות היא עסק המוקם על ידי שני אנשים או יותר כאשר הם חוברים יחד לצורך פעילות עסקית משותפת.

אופן התנהלות השותפות, איזה חלק ממנה שייך למי מן השותפים, כיצד מתקבלות החלטות, מי אחראי לאלו תחומים וכו', כל אלה ועוד נקבעים בהסכם השותפות שעורכים ביניהם השותפים עם הקמתה.

מטבע הדברים שלא כל שיתוף פעולה עולה יפה. סיבות שונות עשויות להוביל למצב בו השותפים מעוניינים בפירוק שותפות. לעיתים מדובר בשותפות שפשוט לא הצליחה בפעילותה העסקית, אינה מניבה את הרווחים להם קיוו השותפים או אפילו נקלעת להפסדים וצוברת חובות. פעמים אחרות סכסוכים ואי הסכמות המתגלעים בין השותפים הם הגורם המניע אותם לבקש פירוק שותפות. 

פירוק שותפות מרצון

מן הסתם המצב הנוח ביותר לפירוק שותפות הוא כאשר פירוק זה נעשה בשל רצון השותפים להפסיק את שיתוף הפעולה ביניהם, כל זאת ללא תחושות קשות או כעסים אלא מסיבות ענייניות.

פירוק שותפות מרצון נעשה על ידי השותפים עצמם, מומלץ מאוד לדאוג לליווי משפטי של הליך הפירוק. עו"ד המצוי בתחום המשפט המסחרי יוכל לוודא כי לא נותרים עניינים בלתי פטורים (כגון: ענייני מס שונים) העלולים לעורר מחלוקות עתידיות ואפילו להתדרדר לכדי תביעות הדדיות וכו'.
 
פירוק שותפות על ידי בית משפט
ישנם מקרים של פירוק שותפות המתרחשים גם כאשר השותפים, כולם או חלקם, אינם מעוניינים בפירוק השותפות, או אינם מצליחים לסכם את תנאי הפירוק ולהביאו לכדי מימוש בעצמם. פירוקי שותפות כאלה נעשים על ידי בית המשפט או לפחות בפיקוח בית המשפט וזהו אתגר גדול יותר למעורבים בעניין.

מובן שפירוק שותפות על ידי בית משפט ראוי ומומלץ שינוהל על ידי עו"ד המצוי בתחום ולו ניסיון מוכח בהבאת הליכי פירוק שותפות לסיומם המוצלח.

 

שלבים שונים לפירוק שותפות

ישנם מספר שלבים אופייניים לפירוק שותפות. מן העיקריים שבהם ניתן למנות:

- סילוק חובות. כדי לבצע את הפירוק הלכה למעשה חייבים השותפים לדאוג לסילוק כל חובות העסק שהקימו.

- חלוקת נכסים והון. אם לאחר סילוק כל החובות ועמידה בכל ההתחייבויות שנותרו (למשל אספקת כל שירות או סחורה ללקוחות) ישנם עדיין נכסים השייכים לשותפות ו/או הון בקופתה הרי שיש לדאוג לחלוקתם ההוגנת בין השותפים.

- תשלום כל הוצאות פירוק השותפות. הליך פירוק שותפות כרוך בהוצאות. אגרות בית משפט, תשלום לעו"ד המלווה את ההליך ועוד. מובן שבמסגרת הפירוק יש לדאוג לביצוע תשלומים כאלה כסדרם, כל זאת גם כאשר כבר לא ברור לגמרי מי אחראי לביצועם ובאיזה אופן.

- הסדרת ענייני כספים בין השותפים לשותפות. לעיתים קרובות מזרימים שותפים הון עצמי לעסק שהקימו או לחילופין נוטלים לעצמם הלוואות מקופת העסק. בעת פירוק שותפות יש לתת את הדעת לתנועות כספים כאלה שבוצעו ולהתחשב בהם. כך למשל יש לדאוג ששותפים יחזירו כל הלוואה שלקחו מן העסק המשותף.

 משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחים במשפט מסחרי ואנו עוסקים באופן שוטף גם בפירוק שותפות. נשמח לעמוד לרשותכם, לייעץ, לענות לשאלות וכמובן לטפל גם עבורכם ולשביעות רצונכם בפירוק שותפות.

צרו עמנו קשר ע"י הטופס למעלה או ישירות לטלפון 072-3719919, ונשמח לשרת אתכם נאמנה.


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים