עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

פירוק שותפים

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

פירוק שותפים ומכירת משרד

ישנן לא מעט שותפויות הפועלות כיום בישראל, חלקן הגדול באופן תקין ויעיל ולרווחת שני הצדדים, אך במקרים שונים עשויים לצוץ חיכוכים ומכשולים שיובילו להחלטה לפרק את השותפות. באופן כללי פירוק שותפות עשוי להתבצע באחד משני מקרים: כאשר שני הצדדים מסכימים ביניהם על המהלך או כאשר צד אחד כופה את הפירוק על הצד השני ונתמך בהחלטת בית המשפט.

החלטה מסוג זה עשויה להתקבל כאשר אחד הצדדים אינו עומד בהתחייבויותיו כלפי הצד השני, כאשר נמצא בתמונה כונס נכסים וכיו"ב. רגע לפני שאתם יוצאים לתהליך של פירוק שותפות ומחליטים על מכירת המשרד, חשוב להבין כיצד מתבצע פירוק שותפות.
 

תהליך הפירוק

ככל שהצדדים מקפידים לתאם ביניהם ציפיות מראש כך יעבור גם תהליך הפירוק בצורה טובה יותר. מומלץ כי כבר בהסכם השותפות ייקבעו תנאים למקרה מעין זה, ואם הסכם כזה אינו קיים מוטב לערוך הסכם מוגדר לקראת יציאה לתהליך של פירוק שותפות.

בנוסף, נדרש דיווח לרשם השותפות ובדיווח זה יש לציין במפורש את המועד הצפוי לסיום השותפות, חובות משותפים שטרם נפרעו וכל התחייבות אפשרית. מחיקת השותפות תתאפשר עם פרעונם של חובות קיימים ולאחר שיתקבל פטור מתשלום אגרות שונות. במקרים שונים תהליך הפירוק יביא גם למכירת המשרד ממנו פעלו הצדדים, תהליך שצריך להתבצע באופן מחושב וזהיר לטובת השותפים. כדי לבצע את המהלך באופן יעיל ונכון אפשר להיעזר בגוף או חברה המציעים משרדים למכירה בכדי להקל את התהליך עבור השותפים.
 

פירוק שותפות - עו"ד רענן גל ושות'

מתי ניתן לפרק שותפות?

פירוק שותפות אפשרי במספר מצבים. למשל, אם השותפות הוגדרה מראש לתקופה קצובה, הרי שעם הגעת מועד סיומה יחל תהליך פירוק מסודר על פי החוק. בנוסף, אם הוגדר בהסכם השותפות כי הצדדים רשאים להודיע על פירוק השותפות, יכול אחד השותפים להודיע על רצונו לפרק את הקשר כל עוד יודיע על כוונתו על פי ההוראות בהסכם השותפות.

במקרים אחרים עשויה להתפרק שותפות בעקבות פטירתו של אחד השותפים, ולחלוטין היא עשויה להתפרק באופן מידי בעקבות פשיטת רגל של אחד השותפים, אלא אם בהסכם השותפות נקבע אחרת. שותף אשר משעבד את חלקו בשל חוב פרטי עשוי להוביל גם הוא לפירוק, וכן עשוי להתקיים תהליך פירוק בעקבות פעולה אסור של אחד השותפים או  של השותפות בכלל.

כאמור, גם בית המשפט יכול להחליט על פירוק השותפות אם אחד השותפים אינו כשיר לבצע את חלקו בהסכם, אם נקבע על ידי בית המשפט שצד אחד אינו שפוי בדעתו, אם הייתה הפרה בזדון של ההסכם או אם אחד השותפים פועל באופן שעשוי לפגוע בניהול המשותף.
 


לא מוותרים על ייעוץ משפטי

טרם תחילתו של הליך הפירוק ובוודאי טרם קבלת החלטה על מכירת המשרד המשותף, מומלץ להיוועץ בעורך דין. רבים חותמים על הסכמי שותפות מבעוד מועד, הסכמים שאמורים לסייע לצדדים להגיע מוכנים לנקודת הזמן שבה יידרש פירוק של הקשר העסקי.

בין אם הסכם כזה קיים ובין אם לא, ייעוץ משפטי הוא הכלי המשמעותי ביותר שעומד לרשותכם בניהול התהליך הזה ובבחינת הדרכים הלגיטימיות והנכונות לפעול לכל אורך הדרך, לרבות לצורך מכירת המשרד בבוא העת.


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים