עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

צו מניעה להגבלת חשבון

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
צו מניעה להגבלה בחשבון בנק - חשוב לדעת:
מאז שנת 2005 ניכרת בישראל מגמה של הקשחת עמדות הבנקים בכל הנוגע לחריגה ממסגרות אשראי. עובדה זו, בשילוב גלי מיתון מקומיים וגלובליים, הביא לתופעה של גידול במספר חשבונות הבנק המוכרזים כמוגבלים.
חשבון בנק מוכרז כמוגבל כאשר נרשמות (לפחות) עשר המחאות (צ'קים) במהלך 12 חודשים אשר נותרות ללא כיסוי, דהיינו סכום היתרה בחשבון לא אפשר לבנק לכבד את ההמחאה כאשר ניסה המוטב (או מי שאליו הוסב הצ'ק) לפדותה.
במקרים כאלה הבנק מחויב להודיע לבעלי החשבון (תוך מתן התראה של 15 יום) על דבר הגבלתו וכן עליו לדווח על כך לבנק ישראל המנהל רישום הפתוח לעיון הקהל של כל חשבונות הבנק המוגבלים.

מדוע חשוב למנוע הגבלת חשבון בנק
למעשה המגבלה העיקרית על חשבון בנק מוגבל הוא חוסר האפשרות להמשיך לרשום המחאות (צ'קים) מחשבון זה. בעליו של חשבון מוגבל גם אינם יכולים לפתוח חשבון בנק חדש אחר שיוכל לשמש אותם כחשבון צ'קים (לא בבנק בו מתנהל החשבון המוגבל ולא בשום בנק אחר). למעט נושא ההמחאות, חשבון בנק מוגבל ימשיך לתפקד רגיל מבחינת שימוש בכרטיסי אשראי, הפקדות, משיכת מזומנים, תשלומי קבע וכו'.

חשבון בנק מוגבל עלול להסב נזק חמור לבעליו, להביא להקשחת עמדות מצד נושים, לתביעות מצד מי שלהם אינו יכול לשלם עוד באמצעות המחאות, לפתיחת תיקים בהוצאה לפועל ולהביאו אפילו עד לכדי פשיטת רגל.
את היקפם של הנזקים ארוכי הטווח, להם השלכות אפילו לאחר תום תקופת ההגבלה, שמשכה עלפי רוב שנה (ישנם מקרים של הגבלה חמורה שם הסנקציות חמורות יותר ומשך ההגבלה ארוך יותר), כגון נזק למוניטין, קשה לעמוד.
לפיכך ברורה החשיבות למצה כל אפשרות למנוע את הגבלת החשבון באמצעות צו מניעה להגבלה בחשבון בנק.

מתי וכיצד לפעול כדי למנוע הגבלת חשבון
כדי לקבל צו מניעה להגבלת חשבון בנק יש לפנות בהליך מוגדר אל בית משפט השלום בבקשה שייתן צו שכזה.
אם נתקבל צו המניעה בטרם הוכרז החשבון כמוגבל יידרש הבנק להימנע מלהגביל את החשבון עד קבלת החלטת בית המשפת בעניין, אם כבר החלה תקופת ההגבלה היא תוסר עד לסיום ההליכים.
חשוב מאוד לפנות בהקדם לעו"ד המתמחה בדיני בנקאות ואשר לו ניסיון בהשגת צו מניעת הגבלת חשבון בנק כדי לאפשר נקיטת כל האמצעים האפשריים למנוע את ההגבלה.

עילות לבקשת צו מניעה להגבלה בחשבון בנק
ברוב המקרים תיסוב בקשה לקבלת צו למניעת הגבלת חשבון בנק על דרישה להסיר המחאה/המחאות מסוימות ממניין אלה שהביאו להגבלה. כך למשל במקרה שהבנק טעה בכך שסירב לכבד את הצ'ק או שרושם הצ'ק רשאי היה לצפות שהבנק יכבד את הצ'ק לאור התחייבויות של הבנק כלפיו (למשל סיכומים אליהם הגיע עם מנהל הסניף).


משרדנו טיפל במקרים רבים של קבלת צו למניעת הגבלת חשבון בנק. נשמח לסייע גם לכם, אל תהססו ליצור עימנו קשר, נוכל לספק מידע, לייעץ וכמובן לספק גם בתחום זה את הטיפול המשפטי היעיל, המקצועי והמסור ביותר.
 


 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים