עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

שותפויות

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

שותפויות

שותפות עסקית היא מבנה לעסק לפיו הוא שייך לשני אנשים או יותר והללו משתפים פעולה ביניהם כדי להביא להצלחת פעילותו. כבכל עסק המטרה העיקרית היא למקסם את רווחיו. אופן הקמת שותפות בישראל נקבע בפקודת השותפויות.

הסכם השותפות
עמוד השדרה של כל שותפות הוא הסכם השותפות. הסכם כזה יש לערוך בטרם מתחילה השותפות את פעילותה העסקית. בהסכם קובעים השותפים כיצד תנוהל השותפות, מה חלוקת הבעלות עליה, מה יהיה תפקידו של כל אחד מן השותפים, כיצד יתקבלו החלטות ועוד.
מומלץ מאוד לכלול בהסכם השותפות גם סעיפים הנוגעים להתנהלות במצב בו מבקשים השותפים פירוק השותפות או במצב בו פירוק כזה נכפה עליהם (למשל במצב של פירוק שותפות על ידי בית משפט בשל ריבוי נושים, אי עמידה בהתחייבויות כספיות וכו').


עו"ד המתמחה בתחום המשפט המסחרי ואשר לו ניסיון בעריכת הסכמי שותפות ידע לנסח הסכמים כאלה באופן שימזער אפשרויות למחלוקות בעתיד.

שותפות


הסיבות להקמת שותפות
ידוע כי פועלו של אדם בודד הוא מוגבל מאוד. מרגע שחוברים יחד לביצוע משימות משותפות ניתן להשיג הרבה יותר מאשר סכום ההישגים של כל אחד ממשתפי הפעולה. זו למעשה הסיבה הבסיסית להקמת שותפות.
שותפויות מוקמות כאשר לכל אחד מן השותפים ידע ויכולות הדרושות כדי לאפשר ביצוע המלאכה שמיועדת העסק שהם מקימים לעשות. פעמים אחרות מוקמות שותפויות בין מי שהינם בעלי רעיון עסקי וכוונות לממשו עם בעלי הון היכולים לממן את יישומו.

כאשר שותפות מוקמות על ידי שני אנשים או יותר כאשר כולם מחויבים להצלחתה, ממלאים את התפקיד שנטלו על עצמם ועומדים בכל התחייבויותיהם כלפי יתר השותפים הרי שגדל הסיכוי להצלחת העסק ביחס לעסקים המוקמים באופנים אחרים.

הכנסת שותף לעסק קיים
לעיתים עסק שהיה בבעלות פרטית הופך לשותפות כאשר בעלי העסק בוחרים להכניס אליו שותף. הסיבות למהלכים מעין אלה מגוונות, ייתכן ודרוש ידע ויכולת ששותף חדש יספק תוך שהוא הופל לבעל עניין בהצלחת העסק. פעמים אחרות מגיע בעל העסק לגיל פרישה ומעוניין במישהו שימשיך את פועלו אך אינו רוצה לוותר על העסק שלו כליל ולמוכרו. מקרים אופייניים נוספים להכנסת שותף לעסק קיים הם כאשר דרוש מימון נוסף ודרך כזו נבחרת להשגתו.

אין ספק כי הסוד הגדול להצלחתה של שותפות היא בחירה נכונה של השותפים. מטבע הדברים שיכולת טובה לפעול יחדיו ממקסמת את סיכויי השותפות לשגשג בעסקיה. אין זאת אומרת ששותפים חייבים להיות חברים או אפילו לחבב זה את זה אלא רק שיהיו מחויבים למטרה המשותפת, יעמדו בכל תנאי הסכם השותפות וידעו לעבוד יחד באופן יעיל.

משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחים במשפט מסחרי. צברנו ניסיון רב בהקמת שותפויות, מתן שירותים משפטיים להם הן נזקקות במהלך פעילותן העסקית, עריכת הסכמי שותפות, ליווי פירוק שותפויות, ייצוג שותפים במחלוקות משפטיות ועוד.

אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה, נוכל לייעץ, לספק מידע עדכני ומהימן ובמידת הצורך גם שירותים משפטיים איכותיים ומסורים.


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים