עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

שלושה שלבים להבראת חברה

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
שלושה שלבים להבראת חברה בסיוע בית המשפט

ישנם יתרונות רבים לאפשר לחברה שנקלעה למצב של חדלות פירעון להשתקם ולהמשיך להתקיים (בין אם כחברה עצמאית או תוך שהיא נמכרת כעסק חי). כך למשל יזכו עובדי החברה (לפחות חלקם, במקרה של פיטורים בהיקף שנקבע בתוכנית ההבראה) לשמור על מקור פרנסתם, ספקים יזכו להמשיך לקבל הזמנות, בעלי החברה לא יאבדו מרכושם, בעלי מניות (כאשר מדובר בחברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה) לא יפסידו השקעתם בה, ואפילו נושי החברה וודאי יזכו לקבל חלק גדול יותר מן המגיע להם מאשר זה שהיו זוכים לקבל במקרה של פירוק החברה.

לאור היתרונות הנ"ל נוטים בתי המשפט להעניק תמיכתם להליכי הבראה.
הבראה כזו מכונה הבראה בסיוע בית המשפט ותחילתה בהגשת בקשה למתן צו הקפאת הליכים אשר, אם יינתן, יביא לכך שכל ההליכים המשפטיים (בכלל זה אלה המתנהלים בהוצאה לפועל) יחדלו למשך תשעה חודשים, בנוסף לא ניתן יהיה לפתוח הליכים חדשים כנגד החברה במשך תקופה זו.

הבראה בסיוע בית משפט מתרחשת בשלושה שלבים.
בשלב הראשון, שעיקרו קבלת צו הקפאת הליכים, נבלמת התדרדרות מצבה הכלכלי של החברה.
השלב השני מיועד לגיבוש תוכנית הבראה תוך בניית אמון כל בגורמים המעורבים (בתוך החברה ומחוצה לה). בשלב השלישי והאחרון מכונסת אסיפת נושים (או מספר אסיפות) במטרה להשיג אישורם להסדר הנושים המוצע במסגרת תוכנית ההבראה.

שלב בלימת התדרדרותה הכלכלית של החברה

כאמור, הבראת חברה בסיוע בית המשפט נפתחת בהגשת בקשה להסדר שיקום (שהיא למעשה בקשת לסיוע מבית המשפט אשר יאפשר כניסת החברה להליך הבראה). אם ישתכנע בית המשפט כי קיים סיכוי סביר שניתן יהיה להציל את החברה (וכי הבראתה תיטיב עם החברה והנושים כאחד) יינתן צו הקפאת הליכים אשר פירושו עצירה מוחלטת של כל ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגד החברה למשך 9 חודשים כאשר במשך תקופה זו גם לא ניתן לפתוח כנגד החברה בהליכים חדשים.
את הבקשה הנ"ל לבית המשפט, הבקשה המהווה ירית פתיחה להליך ההבראה בסיוע בית המשפט, יכולה להגיש החברה עצמה, בעל מניות בה, נושה או מפרק שכבר מונה לחברה.

שלב גיבוש תוכנית ההבראה ובניית האמון בה

טיוטת תוכנית הבראה עשויה להיות מוגשת לבית המשפט כבר עם הבקשה לקבלת צו הקפאת הליכים. אולם גם טיוטה כזו תעבור רוויזיה תוך שהיא מגובשת לכלל תוכנית אופרטיבית הזוכה לאמון, נרחב ככל שניתן, מצד גורמים בתוך החברה (כגון עובדי החברה, מנהליה, בעלי החברה, בעלי מניות בה, חברי דירקטוריון וכו') ומחוצה לה (נושים, לקוחות, בנקים, ספקים ועוד).
על גיבוש תוכנית ההבראה והשגת התמיכה בה (תוך ביצוע מהלכים ראשונים המצביעים על האפשרות לממשה, כגון איתור רוכשים או משקיעים פוטנציאליים) ינצח בדרך כלל נאמן שימונה לחברה.

שלב אישור הסדר נושים

כדי שתוכנית ההבראה תצא לפועל יש להשיג הסכמת 75% לפחות מן הנושים. לצורך כך תכונס אסיפת נושים, או כמה אסיפות עלפי הצורך, תוכנית ההבראה תוצג בפני הנושים והם יתבקשו לתמוך בה בדרך של הסכמה להסדר הנושים המוצע במסגרתה.

הצלחת הליך הבראת חברה בסיוע בית המשפט תלוי גם בליווי משפטי מקצועי ומסור -

אנו במשרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחים במשפט מסחרי ודיני חברות, לנו הידע והניסיון אשר יבטיחו סיכוי מרבי להצלחת הליך ההבראה על כל יתרונותיו לכלל הגורמים המעורבים. אנא אל תהססו לפנות אלינו בכל עניין הקשור לסיוע לחברה שנקלעה לקשיים, נשמח לספק מידע מהימן, לייעץ ובמידת הצורך לספק גם לכם ליווי משפטי ברמה הגבוהה ביותר.

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים