עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

תביעה לאכיפת הסכם

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

תביעה לאכיפת הסכם

אי עמידה בהתחייבויות שנטל על עצמו אדם בעת שנקשר בהסכם עם אדם אחר עשויה להיות בעל משמעות מרחיקת לכת למי שנמצא בצידו השני של ההסכם וראשי היה להסתמך על כך שמפר ההסכם יקיים את חלקו בו.

במסגרת דיני חוזים נקבעו שלושה סעדים שיכול נפגע מאי קיום הסכם לבקש, הסעד הראשון הוא אכיפת קיום החוזה, אפשרות נוספת היא תביעה לביטול החוזה, והסעד השלישי, אשר יכול לעמוד בפני עצמו או להשלים מי משני הסעדים שכבר הוזכרו, הוא דרישה לפיצוי בגין נזק שנגרם כתוצאה מאי עמידה בתנאי ההסכם.


סוגי הסכמים שאת אכיפתם ניתן לתבוע
למעשה ניתן לתבוע אכיפת כל סוג של הסכם, כל זאת במידה ומתקיימים התנאים הנדרשים כדי שיתקבל סעד זה.
כך למשל פעמים רבות נאלצים מי שהינם צד להסכם גירושין לתבוע אכיפת ההסכם כאשר הגרוש אינו מקיים את חלקו בו (למשל אינו משלם מזונות כפי שנקבע או אינו עושה את חלקו כדי לאפשר הסדרי הראיה שסוכם עליהם).

הסכמים אופייניים נוספים שהינם נשואי תביעות לאכיפת הסכם הם הסכם מכר מקרקעין, הסכם יחסי ממון, מיני חוזים לשיתוף פעולה עסקי ועוד.סייגים לאכיפת הסכם
ישנם סייגים שונים (שנקבעו בחוק ובפסיקה) אשר מונעים קבלת תביעה לאכיפת הסכם. כך למשל לא ייאכף קיומו של חוזה אשר אינו בר ביצוע או כאשר קיום ההסכם ידרוש מידה בלתי סבירה של פיקוח.
עילה רחבה מאוד העשויה למנוע אכיפת הסכם היא זו הקובעת שלא ייאכף חוזה כאשר אכיפה כזו "אינה צודקת". בסמכותו של בית המשפט לקבוע, עלפי שיקול דעתו, כי בנסיבות העניין אכיפתו של הסכם אינה צודקת משום שאין בה איזון נאות של האינטרסים של שני הצדדים.
מקרים נוספים בהם לא תתקבל תביעה לאכיפת הסכם הם כאשר ההסכם לא נערך באופן המאפשר לדעת בבירור מה מתחייב כל צד לעשות וכן כאשר אכיפת ההסכם נוגדת את האינטרס הציבורי.

ייצוג בתביעות לאכיפת הסכם
מטבע הדברים שתביעות לאכיפת הסכם יתבררו בין כתלי בית המשפט ולא ניתן יהיה להגיע לפשרות ללא צורך בדיונים. כל זאת מכיוון שהנסיבות שהובילו לתביעה הן מחלוקת בדבר קיום התחייבויות שכבר הסכימו עליהם הצדדים בעבר.
עובדה זו מחייבת עורכי דין המתמחים בניהול תביעות לאכיפת הסכם לרכוש כישורי הופעה בבתי משפט וליטיגציה. לא כל עו"ד הינו בעל התכונות, הטכניקה הנלמדת והניסיון לספק ייצוג משפטי איכותי גם כשזה כולל הצגת טענות בפני בית המשפט תוך התמודדות עם עורכי דין המייצגים את הצד שמנגד.

משרד עו"ד רענן גל ושות' מתמחה בניהול תביעות לאכיפת הסכם. על רצף השנים צברנו ניסיון רב והישגים מוכחים בייצוג תובעים ונתבעים בהליכים כאלה.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה בנושא, נוכל לייעץ, למסור מידע, להסביר, להבהיר ובמידת הצורך לספק גם לכם ייצוג משפטי מקצועי ומסור- צרו עמנו קשר עכשיו ע"י הטופס למעלה או ישירות לטלפון 072-3719919, ונשמח לשרת אתכם נאמנה. 


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים