עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

תביעה לסכסוך בין שותפים

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

תביעה לסכסוך בין שותפים:

שותפות היא אחת הדרכים להקים יחדיו עסק (דרך נוספת היא על ידי הקמת חברה בע"מ למשל השייכת לבעלי המניות שלה). שותפות יכולה להיות של שני אנשים אולם לעיתים חוברים יחד גם שלושה אנשים ויותר ומקימים יחדיו עסק בשותפות.

לעיתים קרובות שותפויות עסקיות מוקמות על ידי קרובי משפחה או על ידי מי ששוררים ביניהם יחסי חברות. שותפים צריכים להיות מסוגלים לסמוך זה על זה ולמעשה יכולת זו היא שמהווה אחד היתרונות הגדולים של שותפות. אולם כאשר אמון זה מופר מתגלעים סכסוכים בין שותפים, יש שסכסוכים כאלה באים על פתרונם רק בין כתלי בית המשפט, פעמים אחרות ניתן ליישבם באמצעות הליך גישור. לעיתים קרובות תביעת סכסוכים בין שותפים פירושם פירוק העסק שהקימו יחד.

תביעת סכסוך בין שותפים

הרקע לתביעת סכסוך בין שותפים

כאמור שותפויות מוקמות על ידי מי שחשים שהם יכולים לסמוך זה על רעהו. ההנחה היא שפעולה יחד תניב פירות גדולים מסיכומם של אלה שיכולים היו השותפים ליצור אם היו פועלים כל אחד בנפרד. מטבע הדברים שכל אחד מן השותפים מעוניין להפיק את המרב עבורו ועבור בני משפחתו אולם מכיוון שכל אחד מן השותפים ער לעובדה שההישגים מתאפשרים הודות לשיתוף הפעולה ביניהם נוצר איזון שפירושו גם ערובה ושאיפה לחלוקה הוגנת עם השותפים.

כאשר מתחילים שותפים לחשוד במניעיהם של השותפים שלהם, בעירובם של אינטרסים זרים או בשינוי במטרות שבעבר עלו בקנה אחד קמה קרקע פורייה לסכסוכים בין שותפים. במקרים אחרים סכסוכים כאלה מתעוררים על רקע של אי הסכמות בנוגע לאופן ההתנהלות העסקית או כאשר אחד השותפים מעוניין לשלב בעסק את ילדיו.

תוצאות סכסוכים בין שותפים

לעיתים קרובות יביאו סכסוכים בין שותפים לפירוק המפעל העסקי שהקימו יחד. פירוק שכזה יכול שיעשה בהסכמה או שלא בהסכמה, הכול לפי הוראות חוק החברות. במקרים אחרים סכסוכך בין שותפים יוביל לתביעות אזרחיות בגין עוולות נזיקיות (תביעות לפיצויים על נזקין שגרמו פעולותיו של אחד השותפים לאחר), לתביעות במסגרת הליכי הוצאה לפועל (חובות בין שותפים), תביעות לאכיפת חוזה (כאשר אחד השותפים סבור שהצד הדני אינו מקיים את שסוכם ביניהם) ועוד.

לעיתים קורה שסכסוך בין שותפים גולש לצדדים שלישיים והופכים מעורבים בהם גם לקוחות, עובדים וספקים.
ישנם מקרים בהם סכסוך בין שותפים יכול לבוא על פתרונו פשוט באמצעות הסכמה על כך שאחד השותפים ירכוש את חלקו של השני, פעמים אחרות יכולים השותפים להחליט למכור את העסק כולו לצד שלישי ולחלק את התמורה ביניהם.

משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחים בדיני חברות. צברנו ניסיון רב גם בניהול הליכי סכסוך בין שותפים ונחלנו הצלחות מרשימות עבור לקוחותינו, בין אם מדובר היה בהישגים מול שותפיהם או ביישוב הסכסוך ומציאת דרך להמשך פעילות משותפת.
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים