עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

תביעה לפינוי מושכר/דירה/נכס

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

תביעה לפינוי מושכר / דירה / נכס - מצוקת העבר והתייעלות ההליך:

בעבר הלא רחוק (עד לשנת 2009) הייתה סיבה טובה לחששם של בעלי נכסים שהושכרו ממצב בו השוכר יפסיק לשלם את דמי השכירות כסדרם אך לא יפנה את הדירה / הנכס. חשש זה נעוץ היה בעובדה כי תביעה לפינוי שוכר הייתה עניין ממושך שהוצאה בלתי מבוטלת בצידו.

לאחר שנתן המחוקק את דעתו למצוקה זו של משכירי דירות ונכסים, ובהתאם למסקנות דו"ח ועדה שהוקמה לבחינת הנושא, תיקן שר המשפטים תקנות המאפשרות כיום טיפול מהיר, יעיל, פשוט ובעלות נמוכה בתביעות לפינוי מושכר, בין אם מדובר בדירת מגורים או כל נכס נדל"ן אחר.

עו"ד המתמחה בתחום המקרקעין ולו כישורי הופעה בבתי משפט וליטיגציה יוכל להשיג צו פינוי מושכר בתוך 60 יום לכל היותר, במקרים רבים אפילו מהר יותר.מצוקת העבר של בעלי נכסים שהושכרו והשלכותיה

כאמור עד שתוקנו, בשנת 2009, התקנות שקיצרו משמעותית את הדרך להשגת צו פינוי מושכר היה בסיס איתן לחששם של בעלי נכסים מפני מצב בו יצטרכו לפעול על מנת לפנות נכס שהשכירו.

אם לא די בכך שהשוכר ממשיך לעשות שימוש בנכס ללא שבעליו זוכים לקבל את התמורה בגין שימוש זה (או שמקבלים אותה באופן חלקי או לא בהתאם להתחייבות השוכר בחוזה)  הרי שעד שלא יפונה הנכס המושכר לא ניתן להשכירו בשנית.

לאור חשש זה שילבו בעלי נכסים סעיפים שונים בחוזי השכירות שמטרתם להרתיע שוכרים מלחדול מלעמוד בכל אשר מסוכם בחוזה, לרבות פינוי הנכס במועד ובתנאים שנקבעו.

גם כיום ניתן למצוא סעיפים כאלה אשר הפכו חלק מקובל בחוזי שכירות. כך למשל נהוג לקבוע סכום לתשלום עבור כל יום בו ממשיך שוכר להשתמש בנכס לאחר תום תקופת השכירות. בעלי בתים רבים דורשים חתימת ערבים או מסירת המחאות בטחון שייפדו במידה והשוכר מפר התחייבויות שקיבל על עצמו.

למרות סעיפים כגון אלה הנ"ל התפשטה תופעה של שוכרים אשר אינם מפנים דירות / נכסים שהשכירו. מקרים כאלה התרבו במיוחד בעיתות מיתון כלכלי.

גם השוכרים נפגעו ממצב עניינים זה שכן חוזי השכירות הפכו דרקוניים ממש והיו בעלי דירות שנמנעו מהשכרתן וכך הופחת ההיצע ועלויות שכירות האמירו.

 

התייעלות בהליכי פינוי מושכר:

בשנת 2009 הגישה ועדה שהוקמה לצורך בחינת הנושא את מסקנותיה לשר המשפטים אשר תיקן תקנות המאפשרות כיום ניהול תביעה לפינוי מושכר בהליך מקוצר, מהיר ויעיל.

למעשה עו"ד המצוי בתחום יוכל להשיג צו פינוי מושכר בתוך פרק זמן שלא יעלה על 60 יום!
לבעלי הנכסים נשמרת הזכות לתבוע בהליך נפרד כספים שחייב להם השוכר.

משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחה בדיני מקרקעין, הופעות בבית משפט וליטיגציה. כל אלה מבטיחים ניהול מיטבי של תביעות לפינוי מושכר, בין אם מדובר בדירת מגורים או כל נכס אחר.


אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה, נשמח לייעץ, לספק מידע ובמידת הצורך להעניק גם לכם שירות מקצועי ומסור.

 

 

משרד עו"ד רענן גל מתחייב להגיש תובענה תוך 24 שעות מקבלת התיק במשרדנו!

 

 


רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים