עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

תביעת דמי תיווך

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
 
שוק הנדל"ן בישראל מספק כותרות חדשות לבקרים אודות עליית מחירי הנדל"ן ומיעוט היצע הדירות. לעומת זאת, שוק התיווך זוכה להתייחסות מועטה, אולם הוא שוק חי ובועט ומשמש אזרחים רבים כזרוע מסייעת במציאת דירות לרכישה.

מתווכים רבים מתמודדים עם בעיה קשה של לקוחות שמסרבים לשלם דמי תיווך למתווך. מדובר בבעיה ידועה, מורכבת, אשר בית המשפט נותן לה התייחסותו מעת לעת, ואולם עדיין לא כל הסוגיות בנושא פתורות וכל מקרה נידון לגופו.


סוגיות בתביעות לדמי תיווך

החוק המרכזי המסדיר את מערכת הגומלין שבין מתווך ללקוח הינו חוק המתווכים ובתוכו הוראות ברורות בדבר התנאים לזכאות מתווך בדמי תיווך.

למשל, קובע החוק כי מתווך לא זכאי לדמי תיווך, אם לא החתים את הלקוח על מסמך מפורט בכתב - מכתב הזמנת עבודת תיווך.  לקוחות רבים משתמשים בסעיף זה כדי לחמוק מתשלומי דמי תיווך למתווכים.  יודגש, כי ישנן דרכים משפטיות להתגונן בפני טענה לאי-חתימה על מסמך הזמנת התיווך אשר מסייעות למתווכים להתגבר בבית המשפט על ניסיונות אי-תשלום.

החוק גם אוסר על מתווך לתת שירותים משפטיים בנוסף לשירות התיווך שהוא נותן ללקוחו. בפסיקה מחמיר בית המשפט עם מתווכים אשר מציעים ונותנים גם שירותים משפטיים נלווים, ולכן יש להישמר מבעוד מועד מעירוב שכזה ולהפריד בין שני השירותים באופן מובחן וברור.


תביעת דמי תיווך, תביעת תיווך משרד עו


נושא נוסף שעולה בסכסוכי תיווך הינו נושא הבלעדיות - החוק והפסיקה מטילים על המתווך חובה להיות גורם פעיל ומשמעותי בעסקת המכר. אין די בתיווך פאסיבי או שרירותי אלא יש צורך בעשייה של ממש לטובת קידום העסקה ויצוג הוגן של הצדדים לה.

על מתווך מוטלת חובת הגינות ואסור לו להשהות מכירה ו/או לטרפדה רק כי יש ביכולתו להשיג סכום מכירה גבוה יותר ובכך להעלות לעצמו את דמי התיווך.

יש חשיבות רבה לעניין ההסכם בכתב, כשבתי המשפט נוטים לקבל ראייה בכתב (קרי - הסכם תיווך ותנאים כתובים בו) ולהעדיף אותה על אי אילו הסכמים שבעל פה שנעשו בין הלקוח למתווך. זוהי עוד סוגיה שמחזקת את חשיבות ההסכם הכתוב שבין מתווך ללקוח, הסכם שיכול לפתור הרבה בעיות שעלולות להיווצר במערכת היחסים שבין מתווך ללקוחותיו.

 
מומחיות משרדנו

על רצף השנים, משרדנו מייצג מתווכים אשר לא שולמו להם דמי התיווך המגיעים להם (מסיבות שונות ולעיתים משונות..) ומבקשים לתבוע את דמי התיווך. צברנו ניסיון בסוגיות שונות הנוגעות לתשלום דמי תיווך ומתווכים רבים מסתייעים בשירותנו למיצוי זכויותיהם בעסקעות תיווך.

משרד עורכי דין רענן גל ושות' הינו בעל מומחיות מיוחדת בתחום תביעות לדמי תיווך - לזכותנו מעל ל-15 שנים של פתרון כל סוגי הבעיות הכרוכות בתביעת תיווך, באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד עבור לקוחותינו המתווכים. על רצף הזמן אימצנו טכניקות משפטיות יעילות לטיפול משפטי מוצלח ומקצועי עבור לקוחותינו.

למידע נוסף ולייעוץ ללא תשלום - צרו עמנו קשר ע"י הטופס למעלה או ישירות לטלפון072-3719919 
, ונשמח לשרת אתכם נאמנה.

 
 
 
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים