עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

תביעת מזונות מפושט רגל

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
תביעת מזונות מפושט רגל לפי סע' 128
בשנים האחרונות (מאז 2005 לערך) אנו עדים למדיניות של הקשחת עמדות הבנקים בנוגע לחריגה ממסגרות אשראי ומתן הלוואות בכלל. מדיניות זו, בשילוב גלי מיתון, הובילה לגידול במספר הפונים להליך פשיטת רגל.

הסטטיסטיקה מצביעה על כך שכשליש מן הנישואין מסתיימים בגירושין. יוצא איפה שפושטי רגל רבים חייבים בתשלום מזונות. מטבע הדברים שפושט רגל, הניצב בפני תביעות מצד נושים רבים, יתקשה גם בעמידה בתשלומי המזונות.

רבות מנשותיהם לשעבר של פושטי רגל אשר חדלו לשלם מזונות באופן סדיר (או בכלל) פותחות בהליכים משפטיים בשמם ו/או בשם ילדיו הקטינים.  בתי המשפט נדרשים להסדיר את מעמדם של מקבלי המזונות מול שאר הנושים. סע' 128 לפקודת פשיטת הרגל הוא הדן ישירות בסוגיה זו.

תביעה לקציבת תשלום חודשי קבוע
חשוב לדעת כי ישנה הפרדה ברורה בחוק בין תביעה לתשלום חובות עבר שנצטברו לבין תביעה להקצאת סכום דמי מזונות חודשי קבוע שישולם מעתה והלאה מתוך הכנסותיו ו/או הסכומים שמגויסים ממכירת נכסיו של פושט הרגל.
תביעה לתשלום חוב שנצטבר בגין אי תשלום דמי מזונות מוגשת לנאמן האחראי על כינוס הנכסים במטרה שיקצה כספים לצורך הסדר חובות אלה. מן הסתם תביעה כזו עשויה להימשך זמן רב.
תביעת מזונות מפושט רגל לפי סעיף 128 מוגשת לבית המשפט המחוזי בו מתנהל תיק פשיטת הרגל. טיפול מקצועי ומסור מצד עו"ד המתמחה בתחום פשיטת רגל יניב תוך זמן קצר פסק דין המחייב תשלום סכום מזונות חודשי קצוב , אותו יהיה החייב - חייב לשלם שאחרת ניתן יהיה לפזר לו את תיק פשיטת הרגל בנקל.

תביעה לפי סע' 128 יעילה יותר מבעבר
למרות שלא בוצעו תיקוני חקיקה בתחום תביעת מזונות מפושט רגל סע' 128, נוסח הסעיף לא שונה, בפסיקה נתנו השופטים את דעתם על מצוקתם של הנסמכים כלכלית על פושט הרגל (במיוחד כאשר מדובר על ילדיו הקטינים).

פסק דין שניתן על ידי כבוד השופטת ורדה אלשיך נחשב למנחה בתחום זה ושם נקבע שיש לתת עדיפות למקבלי המזונות עלפני יתר הנושים ולקצוב להם תשלום חודשי קבוע שישולם מהכנסותיו השוטפות של פושט הרגל או, אם אין כאלה כלל, מן הסכומים המתקבלים ממכירת נכסיו.

אמנם ברוב המקרים לא יוקצה סכום השווה לגובה המזונות המקורי (כך למשל תיתכן הקצבה של 3,000 שח לחודש כאשר בעבר היו משולמים 4,500) אולם עו"ד מנוסה ידע להשיג את הסכום המקסימאלי האפשרי בהתאם לנסיבות ובתוך הזמן הקצר ביותר.

חשוב לפעול מהר ונכון
כשמדובר בתביעת מזונות מפושט רגל סע' 128 חשוב מאוד לפעול נכון ובזמן. חשוב לבסס את הסכום החודשי שיוקצה לטובת תשלום המזונות בתוך קלחת ההתרחשויות המאפיינות הליכי פשיטת רגל במסגרתם נושים רבים פועלים לקבל את כספם.

למשרד עו"ד רענן גל ושות' ניסיון רב בתביעת מזונות מפושט רגל, אל תהססו לפנות אלינו, נשמח לענות על כל שאלה, לספק מידע אמין, ייעוץ בעל ערך רב וכמובן את הייצוג המשפטי המקצועי והמסור ביותר.

 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים