עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

תיאור כללי - דיני חברות

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
דיני חברות
תחום דיני חברות, המכונה גם דיני תאגידים, עוסק בהיבטים המשפטיים של נושאים כגון הקמת חברות (ובפרט ניסוח הסכם מייסדים / שותפים), ניהולן השוטף, טיפול בסכסוכים בין שותפים, פירוק חברות מרצון או מכורח תוך פיקוח ביהמ"ש ועוד.

כל מי שעומד בפני הקמת חברה מבין מיד כי עניין זה כרוך בהתמודדות עם ניסוח הסכמים, טיפול בנושאי בירוקרטיה מול הרשויות השונות המעורבות, הגשת מסמכי יסוד לרשם החברות, הנפקת תעודת התאגדות, הסדרת יחסים משפטיים בין מקימי החברה, בינם לבין החברה המהווה ישות משפטית עצמאית ועוד.

תפקידו של עו"ד המתמחה בדיני חברות הוא לטפל בעניינים הנ"ל תוך שהם מאפשרים למקימי חברה ומנהליה להתמקד בפעילותה העסקית השוטפת. במקרים של פירוק חברות או סכסוך בין שותפים יוכל עו"ד שכזה להגן באופן מיטבי על האינטרסים של לקוחותיו.

מאפייניהם של חברות ותאגידים
חברה היא למעשה סוג של תאגיד, סוגים עיקריים אחרים של תאגידים המוכרים בארץ הינם אגודות שיתופיות, עמותות ושותפויות. כל תאגיד מהווה ישות משפטית עצמאית, נפרדת מבעליו או מי שחברים בו, כך יכולה חברה לבצע פעולות עסקיות תוך נשיאה בחיובים וקבלת הזכויות הכרוכות בהן, חברה יכולה לתבוע וניתן לתבוע אותה.

השם תאגיד נגזר מן השורש אגד, דהיינו גוף המאגד קבוצת אנשים לצרכי ביצוע פעילות עסקית שמטרתה עלפי רוב הפקת רווחים. מבין כל סוגי התאגידים שתוארו לעיל, חברה היא הסוג הנפוץ ביותר בארץ.

דיני חברות ותאגידים הם המכתיבים כיצד יוסדרו היחסים בין הצדדים השונים המעורבים, כגון בעלי החברה, בעלי המניות, נושים ועוד. עקרון יסוד בדיני חברות הוא חופש החוזים הנתפס כמקדם את המשק, שוק ההון והיציבות הכלכלית בכלל.

חברה כישות משפטית עצמאית
כפי שתואר חברה היא ישות משפטית עצמאית מרגע הקמתה ועד לפירוקה. הבעלות על החברה היא של המשקיעים בה, אם הונפקה בבורסה אלה הם בעלי המניות. המניה מבטאת את הזכויות של המחזיק בה, היא הקובעת מה זיקתו הכלכלית לחברה, כיצד ומתי ייהנה מרווחיה ומה מעמדו בענייני קבלת ההחלטות בחברה.

דיני חברות כוללים נושאים כגון הקמת חברה, ניסוח הסכמי שיתוף פעולה, מיזוג חברות, רכישת חברות, רכישה ומכירה של נכסי החברה, הנפקת מניות, הסכמי הקצאת מניות, הסדרת ההתנהלות מול רשויות המדינה (כגון רשויות המס).
הטיפול בעניינים אלה מחייב ידע וניסיון המצויים בידיו של עו"ד המתמחה בדיני חברות. הכרחי שטיפול כזה יעשה במקצועיות, משמעותן של טעויות עשויה להיות כבדת משקל ואף להכשיל לחלוטין את פעילותה העסקית של החברה ולהביא לפירוקה.
במשרד עו"ד רענן גל ושו"ת צברנו ניסיון רב בליווי הקמת חברות, ניסוח הסכמי מייסדים / שותפים, טיפול בתביעות בתחום דיני החברות והגנה מפני תביעות שכאלה, הרמת מסך, פירוק חברה מרצון או מכורח המציאות ועוד. נוכל לסייע גם לכם בכל עניין בתחום זה, אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה, נשמח לייעץ, לספק מידע ובמידת הצורך ליווי המשפטי נדרש באופן המקצועי והמסור ביותר.
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים