עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

חשבון מוגבל בנק ישראל

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 

 
לעיתים כאשר מבקשים לשלם לנו בצ'ק אנו חוששים מעט שמא הצ'ק יחזור. ובכן, חשש זה - מוצדק.   

משרד עורכי דין רענן גל ושות' מתמחה בנושא חשבונות מוגבלים וביטול ההגבלה וגביית צ'קים חוזרים. אנו עוסקים מעל ל-15 שנים בתחום ביטול חשבון מוגבל בבנק וצברנו ניסיון רב בפיתרון לבעיות משפטיות בתחום.
 
במאמר זה תמצאו מידע שסייע לכם להתמודד עם החשש מפני צ'קים חוזרים, למשל באמצעות בירור אם החשבון שממנו נרשם הצ'ק הוא חשבון מוגבל בנק ישראל.  
 

חשבון מוגבל בנק ישראל         

בעבר היה קל הרבה יותר לקבל מן הבנקים אשראי ולמשוך מחשבון הבנק סכומים החורגים פי כמה ממסגרת האשראי שנקבעה בחשבון. לפני קצת למעלה מעשור בוצעה חקיקה מקיפה בנושא צ'קים חוזרים, חשבונות מוגבלים, חשבון מוגבל חמור, חשבון מוגבל מיוחד ועוד. מטרתה של החקיקה הייתה לעורר שינוי בהתנהלות הפיננסית המקובלת בארץ לפיה אין כל פסול בלהיכנס לגירעון גדל והולך בחשבון הבנק.
 
מספר חוקים מעורבים במהלך להסדיר את התחום של חשבון מוגבל בנק ישראל. אולי העיקרי מבין אלה הוא חוק שיקים (צ'קים) ללא כיסוי. כיום ברגע שבחשבון בנק נרשמו עשרה (או יותר) צ'קים ללא כיסוי במשך פחות מ - 12 חודשים מחויב הבנק לפעול כדי להכריז עליו כעל חשבון מוגבל בנק ישראל היות והוא מקבל דיווח על כל החשבונות הללו בארץ.        

 
חשבון מוגבל והשפעתו על מוניטין     
 
לפני שנפרט מה הן המשמעויות האופרטיביות של חשבון מוגבל נקדים ונאמר – חשבון מוגבל בנק ישראל עשוי להסב פגיעה משמעותית במוניטין העסקי או האישי של אדם או ארגון.

כאשר בנק מכריז על חשבון מוגבל הוא מחויב להעביר את הנתונים גם אל המפקח על הבנקים, במקביל לשליחת התראה בעניין אל בעלי החשבון או למורשי החתימה בו (במקרים של חברות). המפקח על הבנקים מנהל רישום מעודכן לגבי כל חשבון מוגבל בנק ישראל, מי הם בעליו, האם מדובר בהגבלה רגילה, חמורה או אולי מיוחדת.

המפקח על הבנקים מעביר את הנתונים לגבי חשבונות הבנקים המוגבלים אל בנק ישראל. באתר האינטרנט של בנק ישראל ניתן לבצע בירור פשוט ולגלות אם חשבון הבנק ממנו מציעים שנקבל לידינו צ'ק הוא חשבון מוגבל.

מכיוון שהמידע על חשבון מוגבל בנק ישראל הוא כה זמין לכלל הציבור מי שלו חשבון מוגבל נאלץ להתמודד עם השפעות מרחיקות לכת שייתכנו להגבלת חשבונו.

כך למשל יקשה על בעליו של חשבון מוגבל לקבל אשראי מספקים, למצוא שותפים למיזמים ובאופן כללי להמשיך לנהל את ענייניו הפיננסיים באופן רגיל. אם מדובר על חשבון בנק מוגבל של חברה ההשלכות למוניטין שלה עשויות להיות הרות גורל ממש.


הגבלות על בעלי חשבון מוגבל בנק ישראל

מי שלו חשבון מוגבל אינו ראשי עוד למשוך צ'קים מן החשבון וכן אינו רשאי לפתוח חשבון צ'קים חדש באותו בנק או בכל בנק אחר.

משך הגבלת חשבון היא בדרך כלל שנה אחת אך מי שחשבונו הוגבל פעם נוספת בתוך פחות משלוש שנים מאז תום ההגבלה הקודמת יחשב לקוח מוגבל חמור ואז ההגבלה תהיה לשלוש שנים. משך הגבלה של שלוש שנים תהיה גם על חשבון מוגבל בנק ישראל שלבעליו חשבון מוגבל נוסף.
אם מדובר בחשבון משותף תנאי ההגבלה יחולו על כל השותפים בחשבון.


בנק ישראל ובדיקת חשבון מוגבל

כאשר בנק מכריז על חשבון מוגבל הוא מחויב לדווח על כך למפקח על הבנקים אשר בתורו מעביר את המידע לבנק ישראל. בבנק ישראל מנוהל מסד נתונים העוקב אחר כל החשבונות המוגבלים בארץ. כאשר אנו מעוניינים לברר אם חשבון מסוים הוא חשבון מוגבל בנק ישראל ניתן להיכנס דרך רשת האינטרנט לכלי בדיקת חשבונות מוגבלים באתר של בנק ישראל, להקליד את מספרי הבנק והסניף ומספר החשבון (נתונים המופיעים על גבי כל צ'ק) למיד ניתן לדעת אם מדובר בחשבון מוגבל, מי בעליו, כמה זמו נמשכת ההגבלה ומתי היא צפויה להסתיים.

מומחיות משרדנו

משרד עורכי דין רענן גל ושות' הינו בעל מומחיות מיוחדת בתחום חשבון מוגבל בבנק - לזכותנו מעל ל-15 שנים של פתרון כל סוגי הבעיות הכרוכות בביטולי הגבלות בבנקים, הן לחברות והן לבודדים. על רצף הזמן אימצנו טכניקות משפטיות יעילות לטיפול משפטי מוצלח ומקצועי עבור לקוחותינו.

למידע נוסף ולייעוץ ללא תשלום - צרו עמנו קשר ע"י הטופס למעלה או ישירות לטלפון 072-3719919
, ונשמח לשרת אתכם נאמנה.
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים