עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

ממה להיזהר בעת מכירת דירה

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
 
מכירת דירה הינה אחת העסקאות הגדולות ביותר שאדם מבצע במהלך עשור בממוצע.
 
מאחר ואין מדובר בעסקת מזומן כמו רכישת מוצרים בסופר , הרי שהסיכונים והסיבוכים יכולים להיות הרי אסון כאשר הסכם בין קונה למוכר מופר ע"י הקונה.
 
סו הסיבה שבכדי לעבור את העסקה בשלום, מומלץ לשכור שירותי עורך דין המתמחה בתחום הנדל"ן ודיני מקרקעין ונדל"ן אשר יש לו ותק ונסיון בתחום.
 
משרד עורכי הדין רענן גל ושות' ומטפל ומלווה לקוחות בעסקאות נדל"ן בעת רכישה או מכירה של דירות מגורים מיד שניה או מקבלן, עסקאות קומבינציה, עסקאות בקבוצת רכישה, תמ"א 38 ועוד מגוון רחב של עסקאות ויזמויות.

 
ממה להיזהר בעת מכירת דירה

עבור רובנו מכירת דירה היא עסקה אשר שוויה נמצא בסדר גודל שונה לגמרי מזה אליו אנו רגילים.
בעת ביצוע עסקת נדלן שכזו חשוב לרדת לפרטים, להבין את כל שלבי ההליך ולהימנע מטעויות שמשמעותן עשויה להיות כבדת משקל מבחינה כספית.

במאמר זה ריכזנו עבורכם נושאים עיקריים עליהם יש לתת את הדעת בעת מכירת דירה.

נקדים ונאמר כי למי שמבקש למכור דירה מומלץ מאוד להיעזר בשירותיו של עו"ד המתמחה בנדל"ן.
רק כך נוכל להיות בטוחים כי המכירה תתנהל למישרין ונמנע מהפתעות לא נעימות. תוכנו של חוזה המכירה הוא קריטי, עו"ד מטעמנו יוכל לדאוג לנוסח המגן באופן המיטבי על ענייננו.


הבעייתיות שבזיכרון דברים

לעיתים בעת מכירת דירה פונה המוכר לעו"ד רק לאחר שנמצא קונה ונחתם זיכרון דברים. רובנו שוגים לחשוב כי זיכרון דברים הינו מעין חוזה זמני התקף רק עד שמנוסח החוזה הסופי. אלו אינם פני הדברים.
זיכרון דברים הינו חוזה לכל דבר ועניין ומשמעויותיו עשויות להיות מרחיקות לכת, למשל הוא מאפשר לקונה לרשום הערת אזהרה לטובתו בלשכת רישום המקרקעין.

פעמים רבות קורה שלמרות שנחתם זיכרון דברים מימוש העסקה כושל בסופו של דבר. במקרים כאלה עלול הקונה לבוא בדרישות כאילו התנאים שנקבעו בזיכרון דברים הם הקובעים ויש למכור לו את הדירה לפיהם.

מסיבות אלה אנו ממליצים שלא לחתום על זיכרון דברים כלל אלה רק ישירות על חוזה המכירה הסופי.


למרות האמור לעיל ייתכנו מצבים בהם כדאי בכל זאת לנסח זיכרון דברים. למשל כאשר קונה רציני ובעל ממון מביע עניין לקנות את דירתנו וברור שיוכל בנקל לקנות נכס אחר באזור. במקרה כזה נהיה מעוניינים לקשור אותו אלינו מיד כשמתאפשר הדבר אפילו בטרם יוכלו עורכי הדין לגבש חוזה סופי, ועל כן מומלץ לקבל את נוסח זכרון הדברים מעורך דין המתמחה בתחום – וזאת בכדי שינוסח נכון ולא יהווה מכשול בעתיד.


שלבי פעולה בעת מכירת דירה

השלב הראשון במכירת דירה הוא בדיקת הרישום. יש לקבל לידינו נסח טאבו עדכני ולוודא כי הרישום בו נקי מכל טעות. אם מתגלה טעות כלשהי הכרחי לדאוג לתיקונה בטרם מוצעת הדירה למכירה, בלתי אפשרי יהיה לחתום על חוזה מכירת דירה כל עוד נוסח הטאבו אינו תקין לחלוטין.


השלב הבא בהליך מכירת דירה יהיה עלפי רוב שכירת שירותיו של עו"ד מתאים. עבור רובנו מכירת דירה היא עסקה יוצאת דופן, הן בגודלה והן באופייה כעסקת נדל"ן. מכירת דירה הינה הליך מורכב ורק איש מקצוע יוכל לבצעו עבורנו ביסודיות הדרושה.


מציאת קונה

מכירת דירה מחייבת מציאת קונה אולם אין פירוש הדבר כי אנו מוכרחים למכור את הדירה לכל קונה שהו. מלבד נכונות הקונה לשלם את הסכום אותו אנו דורשים חשוב להיווכח כי מדובר באדם יציב והוגן. מכירת דירה לאדם בעל אישיות בעיתית עשויה להפוך לחוויה לא נעימה אשר לה הדים למשך שנים לאחר תום ביצועה, דוגמת מיני טענות ותביעות שהקונה יעלה לאחר שיקבל את הדירה.


מיסוי

קיים הבדל משמעותי מבחינת מיסוי בין מכירת דירת מגורים לבין מכירת דירה להשקעה.
אם זוהי אינה הדירה הראשונה שאתם מוכרים מומלץ להיוועץ מיד עם הולדתה של הכוונה למוכרה בעו"ד המתמחה בנדל"ן. עו"ד המתמחה בתחום יוכל לספק לנו את כל המידע על האפשרויות העומדות לפנינו בקשר לאופן ביצוע העסקה, מה תהיינה ההשלכות מבחינת מיסוי הן על המכירה הנוכחית והן על עסקאות נדל"ן עתידיות שאנו מתכננים, במידה וישנן כאלה.


מנגנוני הגנה על המוכר

מאחר והמוכר מאפשר לקונה לרשום מיד לאחר התשלום הראשון, המהווה בדרך כלל לא יותר מ-10% עד 15% מכלל העסקה, הערת אזהרה (לטובתו של הקונה) חייב המוכר להישמר פן הקונה לא ישלים את התשלום והמוכר ישאר "תקוע" עם הערת אזהרה ועל כן קיימים מנגנונים שניתן להוסיף להסכם המכר ששומרים ומגנים על זכויות המוכר ובמקרה של הפרת ההסכם ע"י הקונה ואי תשלום – יוכל המוכר למחוק את הערת האזהרה שנרשמה ע"ש הקונה.


לסיכום, מכירת דירה יכולה להיות הליך מייגע ורווי מתחים אולם אין זה הכרחי.

מי שניגש לעניין בצורה מפוכחת ודואג לקבל את הסיוע המקצועי הדרוש יוכל להתייחס לעניין כולו כאל הרפתקה, אתגר מרתק שאם יעמוד בו בהצלחה יוכל לנצלו לא רק לשיפור מעמד כלכלי אלה גם לצרכי צמיחה אישית.
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים