עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

עסקאות קומבינציה

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
 

עסקאות קומבינציה – למה הכוונה?

עסקאות קומבינציה הינה עסקה מיוחדת בתחום הנדל"ן. בעסקה שכזו ישנם כללים ברורים המהווים את הבסיס של עסקאות קומבינציה. הרעיון הבסיסי הוא שבעל הקרקע נושא ונותן עם קבלן המתחייב לבנות מבנה על הקרקע המדוברת ובעל הקרקע אינו משלם כסף על כך אלא מרוויח אחוז מסוים מהדירות או מהמבנה שהוקם כאשר הקבלן עצמו שומר לו את האחוז הנותר. מכאן שמדובר כאמור בעסקאות מקרקעין לכל דבר ועניין.

עסקאות קומבינציה היא אולי אחד הטרנדים החמים בשוק הישראלי. היא חופנת יתרונות רבים לשני הצדדים וכל בעל קרקע כזו או אחרת מבקש ליהנות מיתרונות אלו כאשר הוא משאיר את "כאב הראש" לקבלן שבונה את המתחם על הקרקע שלו. בעל קרקע המעוניין להיכנס לתוך עסקאות קומבינציה אינו צריך עוד להוציא סכומים אדירים של כסף על היתרים שונים כמו גם אינו חייב בהוצאות הגדולות של הבנייה בפעול. עניין המיסוי נכנס גם הוא לתמונה בכל עסקאות קומבינציה כזו או אחרת שכן, בעל הקרקע אינו חברת בנייה ואינו מכיר את הניואנסים הקטינים שבחוק.

 

 

מקרקעין ונדל"ן

מבחינת הקבלן העניין זהה. עסקאות קומבינציה בעיניו של קבלן היא עסקה טובה. הוא אינו צריך לשלם את מלוא הסכום על הקרקע אלא מתחייב להעביר מס' דירות או אחוז מסוים מהתוצר הסופי לבעל הקרקע שהוא בונה עליה. בנוסף לכך הקבלן עצמו יכול למשכן את הנכס ובכך בעצם לקבל מימון להליכי הבנייה היקרים. עסקאות קומבינציה אם כך, טובה לשני הצדדים.

חובת הצדדים ב-עסקאות קומבינציה מפורטת כאמור כבר בשלבי המשא ומתן. הרעיון הוא לעגן את החובות ואת הזכויות של כל אחד מהצדדים כאשר עסקאות קומבינציה חולשת על כל פרט ופרט ובאה לעגן במסמך חוקי את הזכויות והחובות של שני הצדדים. הסכם שכזה מחייב התערבות של עורך דין המכיר ויודע את רזיה המיוחדים של עסקאות קומבינציה. ההסכם החתום של עסקאות קומבינציה על ידי עורך דין בא בעצם לספק את ההגנה הטובה ביותר במקרה של שיבוש כלשהו. מכאן שכל עסקאות קומבינציה ובמיוחד שכאשר מדובר על מכר מקרקעין ונדל"ן חשוב שתהיה מעוגנת על ידי איש מקצוע אמין ומקצועי.

טיפול וייצוג בעסקאות קומבינציה - משרד עו"ד רענן גל
 
 
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים