עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

תביעת דיבה

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
 

הביטוי "תביעת דיבה" או "תביעת לשון הרע" הפך נפוץ כל כך בקרב הציבור בישראלי עד שכל מילה קטנה של פלוני נחשבת באזני אלמוני לדיבה שיכולה להביא לתביעת דיבה אך האם כך הדבר? פרקטית, מתברר שלא. תביעת לשון הרע היא עניין מורכב במיוחד שכל ניסיון של אזרח לפרשו יהיה חסר סיכוי וחסר הבנה כאשר מתמודדים מול החוק ומול ההלכה הפסוקה, כפי שמשתקפת בפסיקת בתי המשפט בשנים האחרונות.

אם כך, מהי תביעת דיבה והאם פלוני יכול לרוץ ולמהר ולהגיש תביעת דיבה כנגד אלמוני כאשר הוא חושב שישנה עילה לכך? האם מדובר בהליך אזרחי או בהליך פלילי? מה הקשר של דיני הנזיקין לחוק לשון הרע? שאלות אלה, ועוד כמה, בהסבר שלפניכם -

תביעת דיבה באה כפועל יוצא מחוק איסור לשון הרע. תביעות שכאלה באות לעגן את זכותו של האזרח לשם טוב, לזכות על הפרטיות ולכבודו הבסיסי. ישנה הגנה ברורה על שמו הטוב של האדם וחוק שם לו למטרה לעגן זכויות אלה תחת חוק ברור של מדינת ישראל. אבל כפי שניתן להבחין - לא כל ביטוי, נורא ככל שיהיה, יכול להוות עילה ל-תביעת דיבה ולזכות את התובע בפיצוי אוטומתי.
 

הגשת תביעה לדיבה - רענן גל

חוק איסור לשון הרע נועד אם כך לשמירה על שמו הטוב של האדם. עם זאת, ביטויים עולבים ופוגעים לא תמיד יכולים להוות עילה ללשון הרע. כך, למשל, במקרה של פלוני המקלל את אלמוני באמצע ויכוח ביניהם ומכנה אותו "רמאי". בית המשפט לא יקבל תביעה שכזו אלא במקרים מאוד מיוחדים כפי שבאים לידי ביטוי בחוק עצמו ובעיק בפרשנות שניתנה לאורך השנים בפסיקה. תביעת דיבה חייבת לעמוד בכל הסעיפים שבחוק כמו גם להיות מחוץ לסל ההגנות מול תביעת לשון הרע שהחוק עצמו מעניק לה. הפסיקה מנסה להסדיר כללים מאוחדים אולם לכל בית משפט ושופט בד"כ השקפת עולם משלו.

התביעה מחייבת עמידה בחוק. יש הכרח להיות כוונה של פלוני לעלוב ולפגוע באלמוני, כלומר מטרה ברורה ומודעת. תביעת דיבה חייבת שתכלול אדם שלישי או יותר שישמעו את אותה לשון הרע שאדם אמר כלפי חברו. זאת ועוד, כפי שציינו ישנן הגנות מסוימות המופיעות בחוק. מכאן שרק עורך דין מיומן ובקיא ברזי החוק ובחידושים השונים של ההלכה הפסוקה יוכל להתמודד מול תביעה שכזו כמו גם לפתח תביעת דיבה בה עילה של ממש ויש עימה סיכויים טובים לקבלת פיצוי בסופו של דבר.
 

ייצוג בתביעת בעלי חשבונות מוגבלים, פינוי שוכר, תביעות אזרחיות והוצאת דיבה - משרד עו"ד רענן גל - צרו עמנו קשר עכשיו!
 
 
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים