עורך דין

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202  |  www.wrw.co.il  |  27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל':03-6097461 :Tel  |  פקס: 972-3-7617461 :Fax  |  דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים: תל אביב / ראשל"צ

   
חדש במשרדינו – מתן שירותים ופתרונות בתחומי הנזיקין ודיני עבודה וזאת באמצעות שת"פ עם עו"ד וותיק ומנוסה בתחום
 
 
 
    צור קשר עכשיו:
 
 
 
   טל:  03-6097461
   פקס: 03-7617461
 
 
   סרטונים
   מן המדיה
 

 
 
 
עשו לנו LIKE 
 « Official Facebook Page  
   
 

תביעה לשון הרע

   
  « מלא פרטיך וצוות משרדנו ישוב אליך בדקות הקרובות...
 
 

הביטוי "תביעת לשון הרע" שגור כל כך בקרב הציבור בישראלי עד שכל מילה קטנה של פלוני נחשבת באזני אלמוני להוצאת דיבה שיכולה להביא לתביעת לשון הרע- תביעת דיבה, אך האם דך הדבר? מתברר שלא. תביעת לשון הרע היא עניין מורכב במיוחד שכל ניסיון של אזרח לפרשו יהיה חסר סיכוי וחסר הבנה כאשר מתמודדים מול החוק ומול ההלכה הפסוקה.

אם כך, מהי תביעת לשון הרע והאם פלוני יכול לרוץ ולמהר ולהגיש תביעת לשון הרע כנגד אלמוני כאשר הוא חושב שישנה עילה לכך? האם מדובר בהליך אזרחי או בהליך פלילי? מה הקשר של דיני הנזיקין לחוק לשון הרע? שאלות אלה, ועוד כמה, תקבלנה פירוש קצר וקולע במאמר שלפניכם.

תביעת לשון הרע באה כפועל יוצא מחוק איסור לשון הרע. תביעות שכאלה באות לעגן את זכותו של האזרח לשם טוב. ישנה הגנה ברורה על שמו הטוב של האדם וחוק שם לו למטרה לעגן זכויות אלה תחת חוק ברור של מדינת ישראל. אבל כפי שתראו לא כל ביטוי, נורא ככל שיהיה, יכול להוות עילה ל-תביעת לשון הרע.
 

חשבונות מוגבלים

חוק איסור לשון הרע נועד אם כך לשמירה על שמו הטוב של האדם. עם זאת, ביטויים עולבים ופוגעים לא תמיד יכולים להוות עילה ללשון הרע. כך, למשל, במקרה של פלוני המקלל את אלמוני באמצע ויכוח ביניהם ומכנה אותו גנב. בית המשפט לא יקבל תביעה שכזו אלא במקרים מאוד מיוחדים כפי שבאים לידי ביטוי בחוק עצמו. תביעת לשון הרע חייבת לעמוד בכל הסעיפים שבחוק כמו גם להיות מחוץ לסל ההגנות מול תביעת לשון הרע שהחוק עצמו מעניק לה. מבולבלים? זו רק ההתחלה.

תביעת לשון הרע מחייבת עמידה בחוק. צריכה להיות כוונה של פלוני לעלוב ולפגוע באלמוני כלומר מטרה ברורה. תביעת לשון הרע חייבת שתכלול אדם שלישי או יותר שישמעו את אותה לשון הרעה שאחד זרק כלפי חברו. זאת ועוד, כפי שציינו ישנן הגנות מסוימות המופיעות בחוק. מכאן שרק עורך דין מיומן ובקיא ברזי החוק ובחידושים השונים של ההלכה הפסוקה יוכל להתמודד מול תביעת לשון הרע כמו גם לפתח תביעת לשון הרע שיש בה עילה של ממש.
 

ייצוג בתביעות אזרחיות, חשבונות מוגבלים ולשון הרע - משרד עו"ד רענן גל
 
 
 

רח' אחד העם 27 ת"א, 65202   |   www.wrw.co.il   |   27 Ehad Ha'a'm St., Tel Aviv, 65202

טל': 03-6097461 :Tel   |   פקס: 972-3-7617461 :Fax   |   דוא"ל: Email: office@wrw.co.il

סניפים : תל אביב / ראשל"צ
 
לקוח מוגבל  עורכי דין מקרקעין תל אביב  עורכי דין מקרקעין  עורך דין תמ"א 38  משרד עורכי דין תמ"א 38  חשבון מוגבל חמור  פינוי דייר מדירה שכורה  תביעה לפינוי מושכר  הסכמי שותפות  חוזה שותפות עסקית  הוצאת לשון הרע  הגשת תביעה אזרחית  תביעת דיבה  תביעה אזרחית  הסכם מכר מקרקעין  צו פינוי מדירה  עו"ד תמ"א 38  חוזה לקניית דירה  טיפול בדירה מושכרת  הסרת הגבלה בחשבון  עו"ד מקרקעין  פינוי דירה מושכרת  ביטול הגבלה בחשבון  הסכם קומבינציה  עסקאות קומבינציה  תביעת לשון הרע  עו"ד לשון הרע  הפרת חוזה  הסכם שותפים  עורך דין חוזים  עורך דין לדיני חברות  עו"ד דיני חברות  חשבונות מוגבלים  פירוק שיתוף  
 
קידום אורגני | קידום אתרים